Fark yaratan 10 Andoid cep

Ucuzu, en farklısı, garip görünüşlü olanı ve fazlası... İşte fark yaratan 10 Android cep!

  • Umut Ulu
Fiyatını hakeden Android'ler!

Bugün piyasada 100'den fazla Andrid'li cep modeli bulmak mümkün. Pek çoğu dokunmatik ekran, WLAN veya HSDPA sunsa da bazıları fark yaratmayı başarıyor. CHIP Online, farklı özellikleriyle gerçekten fark yaratan 10 Android cebi bir araya getirdi.

Listamizdeki telefonları seçerken donanım özellikleri çok da ön planda olmadı; piyasada sağlam bir donanım sunun çok sayıda model bulmak mümkün. Bunun yerine rakiplerine oranla gerçekten ucuz olan, tasarımıyla hemen dikkat çeken ya da alanında bir ilke imza atan modelleri tercih ettik... Belki bazıları muhteşem satış rakamlarına imza atamadı, ama fark yarattıklarını kimse inkar edemez...


Daha fazlasını ve piyasada fark yaratan 10 Android telefonunu galeri sayfamızda bulabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

android telefonlarında fark yaratan tek şey gerçek hafıza olayıdır bence.
üreticiler gerçek hafızayı ürünü satmadan açık olarak belirtse neyseki birisi alıp kullaktından sonra intertette paylaşıyorda neyin ne olduğu biliyoruz androidde zaten uygulamayı hafıza kartına yükleme sorunu var(gerekli uygulama yüklüyse taşıyabilme seçeneği var )
androidli telefon alıcaksanız 16 gb hafızadan aşağı olmasın !!!

4 aydır androidli desire hd kullanıyorum. 8gb da kart takılı.

Hiç bir zaman hafıza sorunu yaşamadım.Kullanmadan sallamayalım.

galaxy s2, nexus one, htc g1 yok...
16gbdan aşağı olmasın diye bişey yok benim 2gb gayet boş sadece müziklerim 500mb başka bişey yok pek. (2.2 değil apps2sd desteklenmiyor)

2 GB bellek ek programlar için bile çok fazla gelir.

Şarkılar mp3 ya da mp4 biçiminde küçültülüp boyutları azaltılabilir çünkü telefonun ses kalitesi belli, gereksiz yere bellekte büyük boyutlu mp3'ler bulundurmanın hiç bir üstünlüğü yok. 64 kbps şarkılar ve zil sesleri için oldukça yeterli ve üstün bir kalitede oluyor, daha da düşürülebilir.

GPS Küresel Konumlama Sistemleri de dahil olmak üzere, 2 GB her şeye yeter de artar bile.

Ben HTC Desire kullaniyorum 8GB class 10 SD card var ve telefon hafizasinda 40mb karttada 4Gb bos yer var bir suru mp3 ve bir kac bölum tv dizisi olmasina ragmen. Bence su asamada adam gibi class 6 yada class 10 sd bellekle gelmesi gerekiyor telefonlarin ve butun uygulamalarin harici bellege tasinabilir olmasi gerekiyor. Hatta direk harici bellegi sistem diski olarak tanimlayabilmeliyiz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost