Farklı bir Bill Gates haberi!

Hep Bill Gates'in ne kadar çok kazandığı haberlerini okudunuz. Şimdi de tam tersini okuyun...

  • Yaşar Tuna Zorlu
Bill Gates geçen sene çok kaybetti!
Bill Gates geçen seneyi zararla kapattı!

Microsoft'un emekli patronu son zamanlarda değişik projeler üzerinde çalışarak dünyadaki kimi sorunların çözülmesi için çalışmakta. Fakat Dünya'nın en zengin adamı olan Bill Gates geçen yılı kayıpla kapattı.

Forbes'te yayınlanan "Yılın kaybedenleri" listesinde 1. sırada yer alan Bill Gates 57 milyar dolar civarında olan mal varlığının %12'sini kaybederek 50 milyar dolara kadar geriledi. Bu listede Paul Allen 4,5, Michael Dell 2,8, ve Steve Ballmer da 1,7 milyar dolar kaybederek yer aldı.

Ayrıca Amazon.com'un kurucusu ve sahibi olan Jeff Bezos da 100 milyon dolar kaybetti; fakat mal varlığı 8.8 milyar dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

"... Bill Gates geçen yılı 7 milyon dolarlık kayıpla kapattı."

"Forbes'te yayınlanan "Yılın kaybedenleri" listesinde 1. sırada yer alan Bill Gates 57 milyar dolar civarında olan mal varlığının %12'sini kaybederek 50 milyar dolara kadar geriledi."

Sanırım üstteki kısım 7 milyar dolar olacak.

çok yazık kıyamam :)) bizde ağlanıyoruz geçineceğiz diyerek, bak ne durumda olan insanlar var halimize şükretmemiz lazım :)

%99 unu kaybetseler bile geri 500 milyon $ kalıyo işte krizin teğet geçtiği kişiler bunlar adamalr farkında bile deildir o kayıplarının

Bana 1 milyon dolar verse hiçbirşey kaybetmez bense çok şey kazanırım ama vermez :D

o kaybediyo, bu kaybediyo, şu kaybediyo vs vs vs... tamada bu kaybolan paralar nereye gidiyo allah aşkına? buhar olup uçuyo mu???

Bence bu açıkladıkları servet rakamları, açıklamadıkları rakamların çok altında... Veya en azından bir bu kadar da açıklamadıkları vardır...

bu kadar parayı ne yapacan gates kefenin cebi yok bunu aklına sok ve bana olan borcunu öde

Windows 7 piyasaya çıkınca zararını telafi eder, birde yediyle çarpar servetini

gelsin benim yanıma bi tane linux dvd si hediye edeyim onu satsın zengin olur:D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play