FBI: Biz hack'lenmedik, veriler bizde yok

Apple kullanıcılarını şok eden hack iddiasına çok kesin bir yanıt geldi... İşte o açıklama!

FBI: Biz hack'lenmedik, veriler bizde yok

Hacker topluluğu AntiSec'in FBI'a ait bir dizüstünü hack'leyerek milyonlarca Apple kimliğini sızdırdığı iddiası, FBI tarafından yalanlandı. FBI, Antisec'in açıklamasını kabul etmedi ve net konuşutu:

"FBI, bir FBI laptop'unun hack'lendiği ve Apple UDID özel verilerinin internete sızdığı hakkındaki raporlardan haberdardır. Şu an bir FBI laptop'unun hack'lendiğine işaret edecek veya FBI'ın bu verileri elde ettiğini gösterecek bir kanıt bulunmamaktadır."

Twitter'da da açıklama yapan FBI, şunları söyledi: "Kişisel bilgiler içeren laptop'larımızdan birinin hack'lendiğine dair raporlar ortaya çıkıyor. Bu bilgilere hiçbir zaman sahip olmadık. Son söz: TAMAMEN YANLIŞ."

Bu arada, Cultofmac web sitesinin iddiasına göre sızan UDID'ler arasında ABD başkanı Obama'nın da bilgileri yer alıyor olabilir. Bununla birlikte bu iddianın gerçek olma olasılığı düşük. 

FBI'ın bu açıklamalarına Antisec'in nasıl bir cevap vereceği merakla bekleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Epil amerikanin projesidir

FBI'in kendisi yalan soylediginine niye inanalim. Guya bu tur bilgiler zaten ellerinde yokmusmus!! Igrenc bir sekilde milletin ozelini falan terorizm ayagina mahvettiler. Sonucta amerika artik ozgurlukler ulkesi olmaktan cikip SSCB'nin zombisi haline donustu!!

1) FBI o bilgileri ne yapacak? 2) FBI bu bilgilere sahipse; 2a) Windowns kullanma ihtimalleri nedir? 2b) Bu adamların özel ağları yok muydu? 2c) Bütün ağ trafiğini gözden geçiren süper güvenlik duvarı bulunan bir ağ değil miydi bu? 2d) Bu bilgileri şifresiz saklama saçmalığının bir olasılığı var mı? 2e) TOP SECRET bilgileri tek bir bilgisayarda saklamaları nasıl bir saçmalık? 3) Bu bir çelişki midir? :D

@05 Eyl 2012 22:35 MOSSAD'dan öğrenecekleri çok şey var çoook...

Peki neden benim UDID'm tutuyor o listede? Kimi kandırıyorlar, kendilerini zeki mi zannediyorlar ya! 2-3 arkadaşımınki de tuttu, bazılarını bulamadık ama sadece 12 milyondan 1 milyonunu yayınlamışlar...

Öyleyse neden benim UDID'im var o listede (sahte) adresimle birlikte? :S

işin aslı şu ki "evet o bilgiler bizde var ama bu laptopta değilde başka bir yerde size bir oyun oynadık inandınız bilgilerin yok olduğunada inanın ama başka bilgisayarda var bunu düşünmeyin konuyu dağıtın hade" dediler sizde üstüne bir sürü fikirler üretin durun

Üzülüyorum bu apple kullanıcılarına, özel bilgilerini pahalı makinada saklıyorlar güvenli diye, bilgiler uçuyor, windows'u beğenmezler beğenselerde kullanmazlar, ben mi? windows kullanıyorum ama mecburen, ve bazı özelliklerini kapatarak. yerel çalışmak hep iyidir.

Biz de inandık.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir