FBI iki hacker'ı yakalamak için uğraşıyor

FBI geçtiğimiz hafta Comcast'ı hack'leyen grubun peşini bırakmıyor. Sıcak takip devam ediyor.

FBI iki hacker'ı yakalamak için uğraşıyor

Perşembe günü gerçekleştirilen bir telefon görüşmesinde, geçtiğimiz hafta Comcast'ın abone veritabanına saldırı düzenleyip hack'leyen Kryogeniks grubundan iki hacker, Defiant ve EBK FBI'ın kendilerini her an yakalamak üzere olduğunu belirtti. Kryogeniks bir zamanlar AOL ve ünlü kişilerin sitelerine düzenlenen organize saldırılarla ismini duyurmuş bir hacker grubu. İkili yaptıkları açıklamada Comcast'a Salı günü hem açıklardan yararlanarak hem de sosyal mühendislik taktikleri kullanarak saldırmaya başladıklarını ve sonunda Comcast'ın ayar sayfasına ulaşabildiklerini açıklamıştı.

Ayar sayfasında bir iki DNS kayıt değerini değiştirdikten sonra Çarşamba günü tekrar saldıran ancak Comcast'ın açıkları kısa sürede yamaması ile başarısız olan hacker'lar Comcast'ın teknik sorumlusuna telefon ettiklerinde durumun FBI'a bildirildiğinin ve araştırmanın başlatıldığının haberini aldılar.

Hacker'lardan Defiant'ın yaptığı açıklamada "başımızın büyük belada olduğunu biliyorum, şu anda kendi kendime keşke 18 yaşının altında olsaydım diyorum" dediği kaydedildi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Yakalayıp kendi bünyesinde çalıştıracaktır kesin

başka ne yapacak FBI bunu hep yapıyor türkiyede iade ediyor

sadece düşünmek gerek bunlar niye aranıyo?
sadece bize taktir etmek düşer
fbı yapılmasını gerekeni yapıyor
tabiki anlayana (at gözüyle dünyaya bakanlara)

Artık hacker'lar yakalnıp kendi bünyesine çekilip çalışırılmıyor. ! Yeterince güçlü bir yapıya sahipler. 1 Hacker' a nerde internet bağlantılı bilgisayar verirsen. oda 1 klasör suç 2 u işler yine aynı şeyi yaşarsın. Nam yaratmak , ego tatmini için yapılan Hacking saldırılarını kınıyorum. Eğer bir amacın yoksa uğraşma...

AOL - Comcast'la derdin ne ki senin

bunlar fbı nın peşlerine düşmesini isteyen insanlardır adlarından söz edilmesini isteyen insanlardır bu kadar basit

BiZ ZeNGiLeR iCiN FeLaKeT HaLK iCiN HaCKeRiZ:)
BU iSE BASLAYANLARIN ELBET BIR AMACI VARDIR KAFANIZDAN YOK DURDUK YERDE YOK BILMEM SOHRET ICIN YAPIOR DEMEYiN;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir