FIFA 10: Gerçek olamayacak kadar güzel...

Gerçek olamayacak kadar iyi: Yeni FIFA 10 oyununa ait nefes kesen görüntüler ve video. Hepsi burada.

FIFA 10: Gerçek olamayacak kadar güzel resimler
FIFA 10: Oyun sırasında dinamik keskinlik/bulanıklık ayarı mümkün olabilecek mi?

Electronic Arts firması FIFA 10'a dair ilk videoyu ve resimleri yayımladı. Gösterilen grafikler o kadar iyi ki dağıtılan materyalin gerçek olup olmadığından şüphe edilebiliyor.

Keskinlik ve bulanıklık efektlerinin yanında oyun alanının dışındaki (tribünler) animasyonlar muhteşem gözüküyor. Eğer yayımlanan görüntüler EA'nın belirttiği gibi oyun içi grafikleri baz alıyorsa FIFA 10, selefine nazaran PES'nin imajını daha fazla zedeleyebilir.

EA Sports FIFA 09 ile uzun bir aradan sonra ilk kez PES ile aynı seviyeyi yakalayıp tüm zamanların en iyi futbol oyununu piyasaya sürmeyi başarmıştı. Buna paralel olarak haleften beklentiler de çok yüksek oluyor: Oynanışta yapılacak düzeltmelerin yanında yeni nesil oyun konsolları ve üst seviye PC'lerin tüm grafiksel potansiyeli kullanılacak. Güncel resimlere ve videoya bakılırsa EA bu alanda çok iyi bir grafik çizdiği söylenebilir.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Fifa'nın görüntüsü neyse de kontrolden pek zevk alınmıyor.

zaten 09 yeni sisteme gecis asamasiydi, 2010 kesinlikle cok daha iyi olacak

07 ile sinyalleri vermişti. 08 -09(sadece Ps3, Xbox 360) iyidi. şimdi geldiği nokta inanılmaz. zaten en çok satan futbol oyunu fakat bunun arkasına çok sığınıyorlardı. Konami çıkardı Winning i aldı façalarını aşağı. Konami nin durdurulamaz çıkışı onlara ders olduki artık daha iyileri için uğraşıyorlar. Fakat şuan Fifa, 09 dan itibaren bir adım önde. Şimdi ders çıkarma sırası Pes e geçti. Ama Konami ye saygım sonsuz onlar olmasa biz hala orta rovaşata gol tarzında bir Fifa oynamaya devam edecektik.

Fifa 09 gercekten cok basariliydi. Umarim Fifa 10'da oynanis acisindan 09 gibi olur.

pes 2010 u görmeden yorum doğru olmaz :)

fifa pes ile yarışma imkanını kaybetti bence, sadece isim hakkını satıyor. Evdeki bilgisayarda fifa yüklüyken beni playstation oynatmaya götüren pes varken, kullanılabilirliği, ve gerçekçiliği( gerçekçilikten kastım sadece görüntü değil pozisyonlardaki gerçekçilik) kalmadı fifanın. pes oynarken gerçek maç izliyomuş hissini yaşıyo insan yahu...

Bu sefer PES'i alt edicekler. Ama bu oyun için çok iyi bir sistem lazım artık çoğumuz oynayamayız :D

fifa ne yaparsa yapsın pes ciler yine shit atacak birşey bulurlar...

minimum sistem gereksinimleride çok yüksek olacak galiba :/ tahminimce ram 1gb ekran kartı 256mb olur işlemcide 3ü geçebilir

ben hiç bi oyunun tanıtımdaki kadr güzel olduğunu görmedim

yalan fifa 97'deki videolar bile güzeldi. ama nafile..

Videolar genelde oyunun kendisinden daha farklı oluyor.Bence oyun videosundan daha farklıdır.

artık futbolda oynayamıycakmıyız naapıcaz ,:D

pes daha iidir bence ayrıca fifa 09 ps3 te çok kötü nasıl pesi yakalamış anlamıyorum.

güzel görünüyor gerçekten. ama artık ea nın da toparlanması gerekiyordu. ama pes in yeri de ayrı.

fifa grafiksel anlamda zaten pes ten yüksek bir oyun. ancak gerçekçi bir oynanışa ship değil. top balon. onun için şuanlık pes favori.

pesi geçebilmesi için fifa nın tüm oyun sistemini baştan aşağı değiştirmesi şart 2002 den beri her versiyonu makyajdan başka bişey değil

seto

EA'nın Pc için çıkacak olan Fifa10'da next gen e geçilmeyeceğini,bunun nedenininde Pc'lerin ancak %10 unun kaldırabileceğini gösterdikleri iddaaları var.

Hep böyle haberler gördük, elimize geçtiğinde de gördük Fifayı.

her sene aynı haber her sene aynı fiyasko ea games yalan atmaktan bıkmadı

2009 içindee next gen grafik dendi ortada hiç bir şey ok malesef hep çaçaronluk..

zaten fifa 09 beta sayılırdı şimdi gelecek senelerde diğer senelerde olduğu gibi 09 un üstüne makyajla geçecek... fifa 09 bir çok değişiklikle geldi ama bekleneni verdiğini zannetmiyorum o oyuncuların koşma görüntüsü eski ateri oyunlarını hatırlattı... 10 da ise bu hataların giderildiğini tahmin ediyorum

Herzamanki gibi berbat bir oyun motoru ile karşımıza çıkacaktır Fifa emin olabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir