FIFA bu sefer kızdırdı!

FIFA 2012 ile oyunculardan tam not alan EA, bu kez, aynı oyunla oyuncuları kızdırdı!

Hüseyin Cem Köylü

Fifa 12'nin ek paketi Euro 12'de 24 takımın eksik olması ve oyunun hatalarla dolu olması oyuncuları küplere bindirdi. Slovakya, Galler ve hatta turnuvaya ev sahipliği yapan Ukrayna'nın bile kadrolarında "çakma" oyuncuların olması pek çok Fifa hayranının EA forumlarına "Çakma oyuncu isimleriyle dolu bir oyun isteseydim PES satın alırdım" serzenişinde bulunmasına neden oldu.

Gareth Bale ve Craig Bellamy gibi futbolcular, Euro 12 ek paketinde yerlerini Gareth Belth ve Craig Belmont gibi "çakma" isimlere bırakıyorlar. Bu, EA'in, takım kadrolarının ve formalarının lisansını alamamasından kaynaklanıyor. Üstelik Euro 12'de oyuncular, kadroda varsayılan olarak gelen futbolcuların isimlerini de değiştiremiyorlar.

Bir başka oyuncu ise "Üstelik arkadaşımla çevrimiçi oynama seçeneğim bile yok" sözleriyle başka bir şikayeti dile getiriyor. Euro 12, ayrı bir oyun değil, indirilebilir bir ek paket ve ek ücrete sahip. Bugüne kadar yayınladığı tüm oyunlarda takımlar gerçek kadrolarıyla tamamen lisanslı olarak yer alıyordu.

EA, durumla ilgili olarak resmi bir açıklamada da bulundu: "Takımların ve liglerin lisansını almak, pazar alanı ve sınırlı kaynaklara bağlı bir karardı ve bu parametreleri göz önünde bulundurduğumuz zaman oyunumuzda yer alan her takımla anlaşma sağlamamız mümkün değil..."

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Adamlar haklı... Futbol kadar saçma bişi var mı oda ayrı mevzu... :)))))

Futbol zevkli bir oyundur.Hele ki oynayanlar için.Ben amatör olarak kalecilik yapıyorum ve çok zevk alıyorum.Bilgisayar yada bir konsol ile oynamak ise farklı bir zevk.Kişisel görüşlerini bildirirken daha saygılı olmalısın Ziyaretçi !

fifa 13ü bekleyin. bu ara oyun olduğundan dolayı tat vermez. forever fifa...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir