"Fiji": Bir sonraki Media Center sürümü

Uzun süredir hakkında herhangi bir açıklamanın yapılmadığı yeni Media Center'ın beta süreci başladı.

"Fiji": Bir sonraki Windows Media Center sürümü
Windows Media Center: Fiji ile güncellenecek.

Daha önceleri Windows Vista SP1'in içine entegre edilmesi düşünülen ama sonrasında ayrı bir paket olarak piyasaya sürülmesine karar verilmiş olan Windows Media Center güncellemesi, şu sıralar yeniden gündeme geldi. Microsoft uzun bir süredir bir sonraki Windows Media Center sürümü olan "Fiji" ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı.

Bazı kaynaklara göre Fiji'nin beta testi süreci birkaç hafta önce başladı. Şu anki test aşamasının tam olarak kaç kişiyi kapsadığı belli değil.

WMC'ye yapılacak olan bu güncelleme Windows Vista Media Center Feature Pack 2008 şeklinde adlandırılacak. Vista ile piyasa sürülen WMC'de yapılan kullanıcı arayüzü değişikliğini tamamlayacak nitelikte olan bu güncellemenin, bu yıl ekim ayı içerisinde çıkması bekleniyor.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Zaten Windows ailesinden 'Media Centre Edition' uzunca bir süre sahne gerisinde, microsoft'un şefkat ve ilgisinden yoksun bir şekilde devam edegeldi. Bundan sonra da bu güncelleme ya da yeni 'fiji' uyarlaması ne kadar iş yapar tartışılır, hele de gündemi sürekli Vista SP1 ve onun dolduramadığı yeri alması beklenen Windows 7 doldururken. Windows XP SP3 de unutmamak gerek. :)

snaırım bu uygulama vıstanın ultımate paketınde var... ayrı olarak sunulucak galıba burdan cıkardıgım bu bence guzel olur

Bende skystar2 dijital tv kartı var.Fakat bu media center sürümleri dijital kartı bir türlü tanımadı.Acaba neden dijital kartların daha kolay tanınması için bir çaba gösterilmiyor.Eğer bu özellikte olsa çok iyi olur.

Microsofta laf sokma :))

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir