Fijutsu'dan "hissedilebilen ekranlı" tablet!

Japon devi, MWC 2014'te, ekrandaki görüntüyü hissetmeye imkan veren tabletini tanıttı!

  • Cem Şancı
Fijutsu'dan "hissedilebilen ekranlı" tablet!

Fujitsu, MWC 2014'te, ekrandaki görüntünün dokusunu parmak uçlarında hissetmeyi sağlayan Tactile Sensation teknolojisine sahip ekranla ürettiği prototip tabletini tanıttı.

Tabletin özel ekranı sayesinde, kullanıcılar, ekrandaki görüntüde yer alan cismin yüzeylerindeki çıkıntıları, pürüzleri parmak ucunda hissedebiliyor. Japon teknoloji devi Fujitsu'nu laboratuvarlarında geliştirilen teknolojinin, yakın gelecekte dokunmatik ekranlarda standart hale gelmesi bekleniyor.

Ekranın teknolojisi, değişik yüzeyler için ekranın farklı frekanslarda vibrasyon yaymasını sağlıyor. Böylece parmak ucunda ekrandaki görüntünün dokusu hissedilebiliyor. MWC 2014 etkinliği sırasında Fujitsu standını ziyaret eden kullanıcılar, tabletin ekranında gösterilen timsahın sırtındaki zırhın dokusunu hissedebiliyorlar. Fujitsu'nun, bu ürünü ticari olarak ne zaman piyasaya süreceği ise şimdilik belli değil ancak firmanın tahmini olarak verebildiği en yakın zaman 2015.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bu sefer Flappy Bird'i essahtan parmaklıyacaz desenize. :D

adamlar aştı artık

MADE IN JAPAN.

benmi yanlış biliyorum, yoksa chip yazı yazmayımı unutmuş anlayamadım. bu markayı FUJİTSU diye biliyorum, ama chip FİJUTSU yazmış :)))

Bızırı hissedip gaza gelipte tableti kıranları şimdiden görür gibiyim :-D

Aralarinda mesafeler, yollar olan asiklar icin muthis olacaktir.

Çok değişik

İste devrim sayilabilecek bir teknoloji bunu tabletlere ve telefonlara adapte edin lisansini alin helal size yeni gelecek onemli teknolojilerden en onemlisi herhalde apple in hemen fujitsu ile anlasmasini umuyorum

yanlislikla bir por.n acilsa adam malzemeyi uzatsa tableti olan mali tutacak ??

@28 Şub 2014 13:57 sen gerçek bir Türksün

Sen de yorum yaz