FileServe ve Wupload paylaşımı durdurdu!

Başına geleceklerden korkan iki dev site daha, kendi ipini kendi elleriyle çekti!

Megaupload'ın Ocak ayında kapatılmasının ardından geçtiğimiz günlerde Paramount Pictures ikinci başkanı, yaptığı açıklamada hedeflerindeki dosya paylaşım sitelerini sıralamıştı. Şimdi ise Wupload ve FileServe'ün dosya paylaşım işinden elini çektiği ortaya çıktı.

FileServe, ilk olarak Ocak ayında 3. parti dosya paylaşımını kapatmış ve ödüllendirme programını sonlandırmıştı. Ancak kullanıcılar bir süre sonra paylaşımın tekrar açıldığını bildirmişlerdi. Geçtiğimiz hafta Paramount tarafından "dolandırıcı site" şeklinde adlandırılan site, bu kez paylaşıma tam bir engel getirmiş gibi görünüyor. Zira siteden başkalarının yüklediği bir dosyayı indirmek isteyen kullanıcılar, "FileServe sadece kendi yüklediğiniz dosyaları indirmek üzere kullanılabilir" mesajını alıyorlar.

Dosya paylaşım sitesi Wupload da dosya paylaşımı işini bırakıyor. FileServe gibi Wupload'da artık sadece kullanıcının kendi yüklediği dosyalara erişmesine izin veriyor.

Paylaşım sitelerinin bu kararlarının onları nasıl etkileyeceği, trafiklerinde ne oranda düşüş yaşayacakları ise zamanla belli olacak.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

hemenpaylas vardı bide ne oldu ona :) hala proje aşamasındaymış türk işi bu kadar oluyor demek ki adamlar dosya paylaşımını durdurdu.hemenpaylas hala açılacak :D

torrente gelinnn :)

ahmet gder mehmet gelir hiç kafama takmıyorum çünkü ben bu işi alldebridden hallediyorum

Mail gönderdim Fileserve'e. Ağustos ayına kadar üyeliğim var. Eğer ( legal yönden, genelde donanım sürücüleri ) paylaşımlarımın tekrar açılmayacağını belirtirlerse bunun karşılığında Kalan zamandaki paramı geri vermesi gerektiklerini ilettim. Bakalım ne diyecekler ? Eğer yapamayacaksan bir işi, o zaman GİRMEYECEKSİN!

Haydi herkes skydrive'a!

hadi bee!! dedim sesli olarak, wupload'ı daha sık kullanırdım, ikisi de çok iyi birer hizmetti, çok fena yazık oldu, umarım mediafire'a bişey olmaz.

ohh çok iyi olmuş beter olsunlar....

hemenpaylas demiş arkadaşlardan birisi onlar köklü ve zamanında kapatılmış bir siteydi diye biliyorum ben.tamindir ile aynı zamanlarda hemenpaylas ta vardı. Söyledikten sonra baktım ve evet;
Creation Date: 2004-01-03 Tamindir
Creation Date: 2005-04-01 Hemenpaylaş

Ayrıca yaklaşık 1 sene önce baktığımda o proje çubuğu ortalardaydı diye hatırlıyorum demekki güncelleniyor anasayfa nasıl bir yer olacak merak ediyorum. Tabiki ne zaman açılacağınıda.

Hiç iyi olmadı bu, Fileserve' ye iyi olmuş ama Wupload' ın Premium Şifrelerini bulmakta hiç sıkıntı yaşamazdık. Hepsi SOPA Saçmalığı yüzünden.

wupload kapanmasaydı iyiydi ya :(

Yaşasın torrent <3 :D

Televizyonları ele geçirdiler, şimdi de interneti ele geçirmek istiyorlar. Neymiş efendim, korsan yazılımmış. Gizli örgütlere hizmet eden kişilerin veya kurumların oyunlarını, müziklerini, yazılımlarını bedava kullanmak helaldir.

premium'culara geçmiş olsun..

ABD Federal Hükümeti resmen paylaşım sitelerine savaş açmış durumda.
Bu durum Rusya ve Ukrayna gibi ülke kökenli paylaşım sitelerinin elini kuvvetlendirecektir.

ABD ve İngiltere gibi ülkelerde paylaşım siteleri baskı altında, ancak telif haklarına dikkat etmeyen ülkelerdeki paylaşım siteleri faaliyetlerine artan ölçüde devam edeceklerdir.

Kimse teknolojinin önüne geçemez.Hali vaktiyle biri bir b** yiyip bunu icat etti.İpin ucu çoktaan kaçtı bile.Bizim şimdi bahsettiğimiz savaşlar bile "siber savaş" ' lar olarak adlandırıyor. Teknoloji devletlerin sonudur.Fazla oynamaya gelmez sıçrar orana burana.

Amaç telif hakları korumak falan değil, göz korkutmak. ACTA yasasıyla da interneti de televizyon gibi yapmak istiyorlar yani sadece kendi istedikleri bilgiyi vermek. internette araştırın bu ACTA'yı göreceksiniz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir