Fire Phone "çuvalladı", fiyatı 1 dolara düştü

Büyük ümitlerle piyasaya sürülen bu canavar cep satışta "çuvallayınca", fiyatı 1 dolara kadar düştü!

Fire Phone "çuvalladı", fiyatı 1 dolara düştü!

Amazon'un akıllı telefonu Fire Phone iki ay önce piyasaya çıktığında Amazon son derece umutluydu. Yüz milyonlarca kullanıcısı olan Amazon, kullanıcılarının Amazon telefonuna akın edeceğini umuyordu ama işler öyle olmadı.

İki ayda sadece 26 bin adet telefon satabilen Amazon şimdi strateji değiştiriyor. AT&T ile işbirliği yapan Amazon, telefonların kontratla birlikte 99 sent'e satılmasını kabul etti. Ancak bu 32 GB'lık model için geçerli. Eğer kullanıcılar 64 GB'lık versiyonu isterse 99 dolar ödemek durumundalar. Ancak bu modelin indirimden önceki fiyatı da 299 dolardı.

Amazon'un bu indirimle birlikte, Amazon telefonunu yaygınlaştırmak için radikal bir adım attığı anlaşılıyor. Milyonlarca satacağı tahmin edilen telefonun sadece 26 bin adette kalması Amazon yöneticileri için büyük bir düş kırıklığı olmuştu ancak banka hesapları milyar dolarlarla dolu Amazon'un, gerekirse bedava telefon vererek milyonlarca kullanıcıya ulaşma kararlılığında olduğu anlaşılıyor. Bakalım 99 sentlik telefon adımı gerçekten umut edileni verecek mi?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Türkiye'de olsa çuvalla alırdık

Nolacak bu kadar e copluk merak ediyorum.

Bize de kargo ödemeli göndersin :) (Gümrüğe takılmazsa alırız.)

türkiyede kontratlı satış fiyatı 900 lira. ahahahhaa.

bana satın, fakirim, akıllı telefonum yok :( "türkiye'ye de satsınlar" diyeceğim; ama amazon'un türkiye'de hizmet vermediği acı bir gerçek :(

Önceden alan adamların suçu ne? Onlara da hediye çeki falan vermeli. Gerçi gavurun derdi niye beni gerdi o da ayrı konu.

bu telefonu türkiyede kullanabiliyormuyuz

Telefon o fiyata Turkiyede olsa ihtiyaci olmayan bile torba torba alirdi. Hatta izdihamla ezilme tehlikesi falan yasanirdi. Haberlerde az duymuyoruz. Yurtdisinda yuzune bakan herhalde.

Türkiye ye satışı yok mu bunların?

bu türkiyede olsun aga marzaların altını üstüne getirir bizim millet ekmek peynir gibi satılır vallahi

telefonları at&t`ye satmış muhtemelen tanesi 50 dolardan satmıştır. at&t o parayı 2 senelik taaddütten kullanıcılardan çıkarır (açıkçası reklama milyarlarca dolar akıtmak yerine bu çok daha kârlı) amazon ile at&t`yi tebrik ederim son derece akıllıca taktik. chip online makalede kapkara bir tablo çizse de piyasaya ilk girişte firmalar çok büyük zararı göze alarak girerler buna göre stratejileri hazırdır, istisnasız bu böyledir öyle ki bu kural formula 1 takımları için bile geçerli!

Kontratlı fiyatı o kadar normalde telefon 449 dolar yalan haber yapmayın

Nokia nın sonu da böyle olacak...

trde 500tlye satsın bak gör turkcell icephone

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir