Firefox 16 hazır; İndirin!

Firefox'un yeni sürümü indirilmeye sunuldu! Yenilikler ve indirme bağlantısı içeride...

Firefox 16 hazır; İndirin!

Mozilla, Firefox 16'yı resmi olarak indirmeye sundu. İlk bakışta göze çarpan önemli bir yenilik fark edilmese de, yeni Firefox'un getirdiği bazı yenilikler de yok değil.

Öncelikle Firefox, yeni sürümü ile birlikte web uygulama desteği kazanmış durumda. Bazı yeni dilleri de desteklemeye başlayan Firefox 16'nın belki de en önemli yanı, "incremental garbage collection" desteğini sunan ilk Firefox olması. Bu da tarayıcının daha yumuşak ve daha hızlı olmasını sağlıyor. Mozilla'ya göre Firefox 16, bu destek sayesinde, artık fare tıklamalarımıza daha hızlı yanıt verecek; animasyonlar ve tarayıcı üzerinden oynanan oyunlar daha akıcı bir hale gelecek.

Birkaç güvenlik güncellemesi de içeren yeni sürüm, Windows, Mac OS ve Linux için indirilmeye sunulmuş durumda. Firefox 16'yı indirmek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz:

Download: Firefox 16 - Windows (Türkçe)

Download: Firefox 16 (tüm diller ve işletim sistemleri)

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Bu ne ya hep yeni versiyon

oha ya oha bir program yıl içinde 3-4 sürüm yayınlar mı ya. adam akıllı kararlı bir yapıya gelmesini beklede öyle yayınla bari

@10 Eki 2012 11:22 Chrome diye bir program var ne senesi her ay sürüm atlıyor. Her sene en az 12 en fazla 20 sürüm artışı garamti.

@10 Eki 2012 11:22 bunu yazan da kesin chrome kullanıyordur ha..

@10 Eki 2012 16:36 Hayır kullanmıyorum .Firefox yoksa Chrome kullnacağıma ie kullanıyorum. Sürüm numarasının o kadar değiştiğni nerden biliyorsun dersen Chip'i sık takip ediyorum. ;Ordan biliyorum.

maalesef beklenildiği gibi değil çok çok kötü. mozillanın ciddi atılımlar yapması şart yoksa birkaç seneye kalmaz aynı nokia gibi sadece adı kalacak....

chrome çıktığı günden beri milyon kez güncelleme yaptı da az firefox yapınca çok değil mi?

firefoxtan vazgeçemiyorum keşke belirli aralıklarla sürüm güncellemeleri değilde eskisi gibi yeni sürüm çıkarsa.şu anlak için tek eksiği ram tüketimi ve arayüz tasarımı bunları hallederse ilk sıradan düşmez..

Güncellemenin nesi zor geliyor anlamıyorum. Taş atıp ta kolunuz mu yoruluyor? Sadece 2 tıklama ile tarayıcı güncellenebiliyor. Gören de her gün güncelleme çıkıyor sanır.

@10 Eki 2012 16:26 Oyle iki tikla tarayici guncelleniyor ama asil onemli olan Firefox'u Firefox yapan eklentiler ile uyumlu olup olmadigi. Guncellemeden sonra en cok ihtiyac hissettiginiz eklentinin yeni surum ile uyumsuz oldugunu ogrendiginizde soka giriyorsunuz. Evdeki oyun oynayan cocuk icin telafi edilebilir bir durum olabilir ama bir isyerinde duzinelerce makine ile ugrasan sistem yoneticisi icin kaldirilamiyacak bir problem oluyor bu. Patron tepene dikilip "niye gitmiyor lan benim mail" dediginde "iki tikla guncelledim patron" diyemiyorsun iste.

Her tarayıcıyı denedim ama Firefox gibisi yok "benim gözümde". Kişisel bir tercih aslında ama diğer tarayıcılar(opera,chrome,safari vs.) tam olarak web alışkanlıklarımı karşılayamıyor.

Ne bekliyorsunuz her yeni sürümde yeni uygulama tasarımımı ??? Bir sistemin nasıl çalıştıgını bılmeyıp onu hacklemeye calısan Lamerler gibi sürekli cevap veriyorsunuz..

Chrome La başa Çıkması Elde Değil Napsin Adamlar..Sizde biraz düşünün.Şuanda Haberiniz Yok Ama Google Server Bakımından 3 dünya bilgi saklayacak kapasitede!!!napsin adamlar...

son sürümler gayet başarılı bi ara çok kötüydü chrome dönmüştüm bende ama firefox gibisi yok ram iyileştirmeleri işe yaramış toparlanma var.

çok fazla yenilik içermiyorsa sürüm numarası neden bir anda 15'ten 16 ya atladı?? 15.1 falan denseydi ya. Sanırım bu gidişle Ekim 2013'te 30. sürümü kullanıyor olacağız.

çok fazla yenilik içermiyorsa sürüm numarası neden bir anda 15'ten 16 ya atladı?? 15.1 falan denseydi ya. Sanırım bu gidişle Ekim 2013'te 30. sürümü kullanıyor olacağız.

Sen de yorum yaz