Firefox 16 neden buhar oldu?

Firefox 16, indirilmeye sunuldu, hemen ardından buhar olup uçtu. İşte nedeni...

Firefox 16 neden buhar oldu?

Mozilla'nın Firefox 16'yı indirmeye sunmasıyla geri çekmesi bir oldu. Firefox 16'nın geri çekilme nedeni, bazı zararlı web sayfalarının, Firefox kullanan kişinin gezdiği diğer URL'lere erişebilmesini sağlayan bir zararlı. Normalde web sayfalarından gelen bu tür istekler, tarayıcının güvenlik mekanizması tarafında reddedilirdi.

Açık Gareth Hayes tarafından çarşamba günü herkese açıklanmış, deneme web sayfası, kullanıcının Twitter hesabını okuyabiliyordu. Mozilla bu açığın sadece Firefox 16.0'ı etkilediğini fark etti ve bir süre için Firefox 15'e dönün uyarısını yaptı. Hemen ardından da, Firefox 16.01'i yayınladı.

Tabi 16.01 sürümünün kapadığı açık sadece bu değil. Mozilla güvenlik araştırmacısının bulduğu benzer bir diğer açık da kapandı. Firefox 15 ve öncesi sürümlerde bu ikinci açık zararlı olabiliyor.

Ayrıca iki bellek bozulması sorununu da halleden Firefox 16.01 ile birlikte Thunderbird 16.0.1 ve SeaMonkey 2.13.1 de yenilendi.

Download: Firefox16.1

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

olabilir olabilir. herkes hata yapabilir. önemli olan kapatmışlar kısa sürede.

ha ha haa komedi bunlar ya :)

forever chrome <3

@12 Eki 2012 17:06 Diyelim Firefox bu hatayı bildiği halde düzeltmedi. 15 gün sonra düzeltmeyi 17. sürüm olarak getirse ne olacaktı? Chrome yapıyor demiyourm ama hiç olmazsa hatalarını her şeye rağmen düzeltmeyi seçiyorlar.

Taktik bunlar zorla millete güncelleme yaptırmak için taktik bunlar. Dedim ya taktik. Daha ne diyeyim. Ne yiyeyim. Hayde bre pehlivan. Taktik bunlar ha söylemediysem söylüyeyim dedim.

@12 Eki 2012 17:50 !!!!!????????????????

@12 Eki 2012 17:50 uçtu uçtu fayrfokkss uçtuuu :)

@12 Eki 2012 17:50 :)) Sarhoşsun galiba. Niye taktik olsun. Adamlar 16. sürümü kaldırıp 16.1 i çıkarmasalardı bir çok insan zarar görecekti. Yazılım geliştirme sürecinde böyle şeyler olur. Yeni özellikler ve açıkların kapatılması yeni sürüm çıkarılmasının nedenlerindendir. Adobe bu dediğini yaptı ürünlerinde ama Mozilla için bu geçerli değil.

Hemen güncelledim.

belliydi zaten aşırı RAM yiyordu

HERZAMAN, DAİMA, FİREFOX..... AKILLI TELEFON YAZILIMIDA BİR ÇIKSIN HELE.... GOOGLE BOZUNTUSUNDAN KURTULALIM....

en azından saklamamışlar hatayı ...

09-10-2012 chrome güncellemesi sürüm 22.0.1229.92 iki gün sonra sürüm 22.0.1229.94 firefoxa laf atanlar Chrome Güncellemelerini takip etmiyorlar galiba.

15 sürümünü kurdum tek kelime ile rezalet.bu kadar mı kasar makineyi.i5 işlemci 5650 ekran kartı 4gb ram ve win 7 64b lik ama gel gör ki donuyor.kasmalar cabası

flash player eklentisi firefox' u kasıyor. eklentilerde kurulu ise devre dışı bırakırsanız kasma olmuyor.

hala bu saçmalığı kullanan varmı ya şakamısınız?...

çömezler siz gidin hızlı sandığınız ve tüm bilgilerinizi izinsiz çalan Croheme kullanın memnunsanız sağa sola sataşmayın bu durum gösteriyorki sizin memnun olmadığınız için sağa sola sataşıyonuz.

ne de olsa en güzeli internet explorer ve roboform password manager ama... microsoft, windows xp e ie9 u koysa, win7'e ie10 vb. update izin verse, süper olurdu... firefox 16 yetmez, 31 olsun, zaten chrome esas yavaşlatıyor, o 31'i ilk o çekecek!

Benchmarklarda ve hissettiğimiz üzere lider Chrome,webkit Niye zorluyorsunuz ki? Yok firefox daha iyiymiş yok bilmemne

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play