Firefox 17 yayınlandı; İndirin!

Firefox'un son kararlı sürümü resmen indirmeye sunuldu! İşte yenilikler ve indirme bağlantısı...

  • Zeynel A. Öztürk
Firefox 17 yayınlandı, işte yenilikler
Öncelikle SocialAPI'yı etkileştirmeniz gerekiyor

Birkaç yenilik ve daha fazla güvenlik sunan Firefox 17, Mozilla tarafından resmen indirmeye sunuldu. Son olarak Firefox 16 ile geçtiğimiz ayın ortalarında güncellenen tarayıcının bu sürümü, yılda bir güncellenen "ESR" sürümü için de temel oluşturuyor.

Firefox 17'deki SocialAPI, sosyal ağların web tarayıcınıza kalıcı bir yan çubuk eklemesine, böylece hangi sitede olursanız olun sosyal ağlarınızdan haberdar olmanıza izin veriyor. Şimdilik sadece Facebook'un desteklediği özelliği yakın zamanda Twitter ve Pinterest'in de desteklemesi bekleniyor. Özelliği kullanabilmek için Firefox için Messenger sayfasından onu etkinleştirmeniz gerekiyor.

Firefox 17'deki diğer bir yenilik ise "çalmak için tıkla" kara listesi. Bu işlev, sorunlu, yavaş eklentileri bir kara listeye ekleyerek onların sadece tıkladığınızda devreye girmesini sağlıyor.

Yeni "HSTS hosts listesi" ise hangi sitelerde güvenli HTTPS ile dolaşmanız gerektiğini ayarlamanızı sağlıyor. Site tarafından tarayıcınıza önerilen bu özellikten faydalanabilmek için öncelikle siteyi bir kez ziyaret etmenizi gerektiriyor. 

İndirin: Firefox 17 - Windows (Türkçe)

İndirin: Firefox 17 (tüm diller ve işletim sistemleri)

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

7 senedir degişmeyen tarayıcım

@21 Kas 2012 16:57 yedi seneden beri aynı tarayıcıyı kullanmak :) teknoloji kara cahilliği ve pintiliği böyle bir şey olsa gerek.....

@21 Kas 2012 20:37 evet sadece pro ların kullandığı bir tarayıcıyı kullanmak isteyipte kullanamamk ta böyle bişi olsa gerek (:

sadece ama sadece Mozilla Firefox

Ah bide görünümü değiştirse kaç sürümdür aynı görünüm sıktı biraz.

Her guncellemeden sonra bir kac eklentimi kaybediyorum. Gelistiriciler uc gunde bir yeni derleme yapmaktan s1k1lm1s olamlılar. Chrome a bakmaya baslasak mi acaba?

sekmelerin taşınması da yenilenmiş..

gerek yokmuş, skype 6'yı kur facebook sohbetini ordan yap. ama en güzel program mac os için adium.. tek programla tüm sohbetleri yap :)

yıllardan beri vücudum gibi kullandığım muhteşem tarayıcım her yenilikte yeni model araba gibi

bu arada facebook için messngeri kurduktan hemen sonra kaldırdım. bana pek o kadar kullanışlı gelmedi. zira facebook u uygulama sekmesi olarak kullanmak ve uyarılarda sekmenin yanması çok daha keyifli ve kullanışlı. bir de facebook messenger ikonları çok kalitesiz görünüyor..

chrome kullanın gerisi hikaye

opera nokta.

Google + Google Chrome + Android = İt's My Life...

He heyyyt be. Yaşasın Firefox... Her zaman Firefox... Sadece Firefox...

firefox ney arkadaşlar internet explorer gibi bişeymi görüntülü mü konuşuyor facebook üstünden

Maxthon'u denemeden konuşmamak lazım...

facebook yanda çalışa dursun, siz nereye girdiniz nereye çıktınız her bişeyi kaydetsin, reklam yapsın. ne güzell

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play