Firefox 2 kullanıcılarına kötü haber!

Mozilla'dan Firefox 2 kullanıcılarını üzecek açıklama: Firefox 2 kaderine terk ediliyor...

  • Selim Öztürk
Firefox 2 kullanıcılarına kötü haber!
Mozilla, bu yıl sonundan itibaren Firefox 2 ile yollarını ayırmayı planlıyor.

Internet Explorer'dan sonra web tarayıcı pazarının ikinci önde gelen ismi olan Firefox'un 2. sürümünü kullanan kullanıcılara Mozilla'dan kötü bir haber var. Buna göre Mozilla, bu yılın sonundan itibaren artık Firefox 2 için herhangi bir güncelleme yayınlamayacak.

Firefox 2'nin son güncellemelerle birlikte en güncel sürümünün 2.0.0.19 olacağını dile getiren Firefox'un başındaki isim Mike Beltzner, kullanıcılarının neredeyse yarısından fazlasının artık Firefox 3 kullandığına vurgu yaptı.

Firefox 2'ye olan desteğin çekilmesiyle birlikte Mozilla'nın en çok aldığı soruların arasında e-posta istemcisi Thunderbird 2.0'nin bu durumdan etkilenip etkilenmeyeceğiydi. Bu konuda da bir açıklama yapan Mozilla yetkilileri, Thunderbird 2.0 kullanıcılarının endişeleneceği bir durumun olmadığını ifade ederek, Gecko kodu üzerinde çalışan geliştiricilerin bu durumdan etkilenmeyeceğini belirtti.

Mozilla, bu yıl sonuna kadar Firefox 2 için sadece iki farklı güvenlik güncellemesi yayınlamayı planlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hyr en guncel surumunu kullanıyorum en ii surum guncel surumdur bnce

iyi de firefox 3 te google toolbar henüz eklenemiyor. ve benim favorilerim de google toolbar üzerinde o yüzden ben halen 2 den devam edecegim.

ole güncell süürüm ii yide eklentiler 3 ncü yeni sürümle bazen uyusmuo bence ii olmamıs keske güncelleme hep olsa idi kötü olmus

Teknolojiyi Her Zaman Bir Adım Geriden Takip Etmek Lazım. 2 'e Devam

Google Toolbar: http://www.google.com/tools/firefox/toolbar/FT3/intl/tr/
Gereksinimleri:
• Windows XP/2000 SP3+, Mac OS X 10.2+ veya Linux
• Firefox 2.0+ (Böle yazdığına göre firefox 3'ede yükleniyo demekki)

firefox 3 kullanıyorum ve google arama kutusu var...toolbar derken daha gelişmişinden bahsediliyorsa o ayrı...zaten artık 3e geçme zamanı 2yi kim ne yapsın...

olamaz ya bu kotu olmus eklentilerin bazıları ve bana gore onemlileri ff 3 de calısmıyor. Eklentilerin guncel halı cıkıncaya kadar ff2 de kalacam. Zaten kendıme gore özellestıremedıkten sonra ff3 un bana gore sade bir explorer dan farkı yok.

evet yahu eklentilerin çoğu 3 de çalışmıyo güncellemeleri kaldırcaklarına önce bu durumu çözsünler 2 deki eklentileri 3 e aktarsınlar 2 kullanan 1 kişi bile kalmaz zaten. kötü olmuş

hemen hemen tüm eklentiler 3. sürümde çalışıyor, çalışmayan hangisi?

hemen hemen tüm eklentiler 3. sürümde çalışıyor, çalışmayan hangisi?

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play