Firefox 2 milyarı kutluyor!

Firefox, 2 milyarı kutluyor! Peki nedir bu 2 milyar? İşte Firefox'un yeni rekorundan detaylar...

  • Gökay Özbudak
İndirilen 2 milyar eklenti!
İşte indirilen eklentilerin yıllara göre artan grafiği...

Mozilla bugünlerde Firefox'un indirilen 2 milyarıncı eklentisini kutluyor. Internet Explorer'ın liderliğinde, büyük rekabete karşın Firefox en çok kullanılan ikinci tarayıcı.

Rock Your Firefox blog indirilen 2 milyar eklentiyi şu şekilde kutluyor; "Bugün Firefox eklentileri için çok büyük bir gün. Bu kilometre taşına ulaşmamızda yardımı olan herkese çok teşekkür ederiz."

Firefox takımı ise eklentilerin indirilmesindeki artan ivmeden şu şekilde bahsediyor;" Kasım 2008'de indirilen 1 milyar eklentiye ulaştığımızda, 2 milyara gelebilmemiz için 3 yılın geçmesi gerektiğini düşünüyorduk. Ancak sizlerin yardımıyla 2 milyara bunun yarı zamanında ulaşmış olduk!"

Tarayıcı savaşlarında eklentilerin oynadığı rol kesinlikle görmezden gelinemez.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

kuru kuru teşekkür olmuyor.
3.6.4 ü çıkması beklenenden 1.5 ay erteleyerek bize teşekkür etmişdiniz zaten. şimdi 4.0 ı adam akıllı yapın ki teşekkürünüzün ciddiyeti belli olsun.

bu indirmeler, sadece merak ve bir şeyler umarak indirmeden ibaret...!!! millet, bunun uydurukluğunu anladıktan sonra bir daha yüzüne bakmıyor...!!!

ayrıca sık sık indirilemeyen ve hata veren eklentilerin devasa indirilme sayılarıda bunun içerisinde...!!! yani, aslında mortirikzilli, kendi beceriksizliğini kutluyor...

bu uydurma kod çuvalları ve eklenti solucanarı, asla bilgisayrıma giremezzz...!!!

saygılarımla

edipçiftci: yine atıp tutmuşsun.bu uydurma kod çuvallarını sen yazda görelim.burdan yazması kolay bi şey bildiğin yok boş boş konuşuyorsun.uydurukluğunu anladıktan sonra yüzüne bakmasaydı millet 2 milyara ulaşmazdı.Beynini kullan kardeşim, elini değil.

bravo edip çiftçi sen microsoft'tan ziyade firefoxtirik hayranıymışsın meğer firefoxla ilgili nerde bir haber varsa orda sen varsın bende severim firefoxu ama senin kadar takip edemiyorum.ahada bak ilk defa yorum yazıyorum ama senin kadar yorum yapmadım bu ne sevgidir allahım gözlerim yaşardı:P

eklentileri yabana atmamak gerekir. Firefoxta en çok kullandığım eklenti cacheviewer. diğer tarayıcılarda izlediğiniz videoyu kolay kolay kullanamazsınız ama firefoxta böyle bi dert yok. izleyin ve kaydedin sadece 3-4 tık yeter:D

Firefox forever son dönem biraz acayipleşsede vazgeçilmiyo

IE kullanmayalı uzun zaman olmuştu,geçenlerde firefox olmayan bir pc de kullanmak zorunda kaldım o gün yemin ettim bir daha açmayacağıma dair :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play