Firefox 2.0.0.14: Bir yama daha

Yamaları bitmek bilmeyen Firefox'un son sürümü olan 2.0.0.14'ü indirmeniz için gerekli adresler...

Firefox 2.0.0.14: Bir yama daha
Firefox 2.0.0.14: Yamaların Efendisi

Web tarayıcısı Firefox'un 2.0.0.14 nolu sürümü indirilmeye sunuldu. Güncelleme ile JavaScript Garbage collector da oluşan bir güvenlik açığı kapatıldı. Bu güvenlik açığı çok yüksek (kritik) derecede tehlikeli olarak nitelendiriliyor.

Firefox kullanıcıları güncellemeyi otomatik olarak edinebilirler veya doğrudan aşağıdaki adresten indirebilirler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

Yamalarının bitmek bilmiyor olması kötü değil, iyi bir şey. Bu, yazılımın sürekli geliştiğini gösterir.

yok artık. açık kapatmak geliştiğini mi gösterir. allahım delircem

Sürekli güncellenen bir tarayıcının olması güzel bişey. Önemli olan sorunun çözülüp anında hatanın giderilmesidir. Open source da bu işi güzel yapıyor anlayana...

FF sürekli yamalanması kötü oldugu içinmi CHIP "Yamaları bitmek bilmeyen Firefox" diye yazmış :S

Hani çok güvenliydi Firefox? Durmadan kritik bir güvenlik açığı çıkıyo. Windows'a yamanlı bohça diyenler Firefox'u öve öve bitiremiyo güvenlik konusunda. İki yüzlülük değildir de nedir!!!

yama kötü bişi değilki esas explorer gibi yamalanmayan açıkları 10.000i geçmiş bi tarayıcı kullanmak kötü..

eskide Chip.com bile bize interneti hızlı kullanmak istiyorsanız Firfox kullanın diyordu şimdi ise yamalar bitmek bilmiyor diye başlık yazmış
inanın bizde şaşırdık Explorer kullansak çok kötü Firefox kullansak oda kötü operada kötü bana 4x4 bir tarayıcı söyleyin cevap verim yok..
yani bunlarla idare edecez?

CHIP Online notu: Firefox'un popülerliği arttıkça açıklarını araştıran ve bulan hacker sayısı da artıyor. Bu yüzden de yama sayısında gözle görülür bir artış var. İzlemeye devam ediyoruz.

IE uzerine kurulan Maxthon ile ne IE'nin aciklari kaliyor, ne Firefox'un hantalligi..

Maxthon rulz!

Bir insan evladı totalde eski sürümden update ile 100kb, programın tamamını baştan indirsen 5 mb bir dosya için, güncellemeden neden bu kadar yakınır anlamak mümkün değil... Firefox'a eleştiri yapan herkese yazıklar olsun.

şunu kabul edin. çok fazla kullanılan şeylerin de açıkları fazla olur. bu böyledir ve başka şansı yoktur...

Firefox kadar açıkları hızlı kapatan bir tarayıcı yok heralde. Teşekkürler Firefox. iyiki varsın.

Ya yama yayınlanması iyi birşey.Şöyle düşünün bi tas var altında delik.Ordan su akıyo, içine su doldukça su daha hızlı akar.Şimdi bu deliği hiç kapatmamakmı daha iyi yoksa dahada sağlamlaştırmakmı ?

bu tilkiye zaten aşıktım temelli aşık oldum

yama iyi birşey iyi

birgün herkes Firefox kullanacak!!!! :D :D :D

FireFox Forever

Nedense firefox yama haberlerinde chip online bariz giydirmeler yapıyor. "Firefox 2.0.0.14: Yamaların Efendisi" gibisi. Bir alıp veremedikleri mi var anlamadım :) Yama çıkmış, güncellemiş haberimiz bile olmuyor. Firefox kendi kendini güncelliyor zaten. Ayrıca sık yama çıkarılması bence o ürünün değerini düşürmez aksine daha güvenli hale getirildiğini gösterir ki bu güncellemelerden bir ücret de talep edilmiyor üstelik. Chip'te bu gibi ekstra yazılar, imalar anlamsız geliyor.

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Hani çok güvenliydi Firefox? Durmadan kritik bir güvenlik açığı çıkıyo. Windows'a yamanlı bohça diyenler Firefox'u öve öve bitiremiyo güvenlik konusunda. İki yüzlülük değildir de nedir!!!
_______________________________________________
arkadasım güncellemek iyidir, ama ne kadar çabuk olursa o kadar profosyoneller bu işin içinde demektir( yada ne kadar düşünüldüğümüzü belirtir bu hızlılık)....

mozilla firefox çok sevdiğim programlardan biridir hiçbir tarayıcı onun kadar güzel onun kadar şefaf olamaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir