Firefox 20 beta, eski cep desteğiyle geliyor

Android'e özel Firefox'un bir sonraki sürümü, bu yepyeni özelliklerle geliyor!

Firefox 20 beta, daha yavaş cepleri destekliyor

Firefox 19 henüz yayınlandı ancak Mozilla, bir sonraki sürüm üzerindeki çalışmalarına çoktan başlamış durumda. Henüz yayınlanan Firefox 20 beta, Android kullanıcıları için birkaç faydalı yenilik sunuyor.

Android için geliştirilen Firefox 20 beta'nın göze çarpan ilk özellikleri arasında gizli ve normal sekmeleri bir arada açık tutabilme, özelleştirilebilen giriş ekranı kısayolları ve ARMv6 cihazları desteği var. Sürümdeki tüm değişiklikler için buradaki değişme günlüğüne göz atabilirsiniz.

Firefox 20 beta ile beraber mobil tarayıcının gereksinimleri de düşüyor ve tarayıcı, 600MHz işlemci, 384MB bellek ve QVGA ekranlarda çalışabiliyor.

Firefox 20'nin beta sürümünü denemek istiyorsanız, onu Google Play'den yüklemeniz mümkün. Ancak beta sürümlerde hatalarla karşılaşabileceğinizi ve nadir de olsa sorunlar yaşayabileceğinizi unutmayın.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

adamlar daha gizli sekme ile normal sekme olayını yeni düzeltiyolar pehhh

hala firefox kullanmak? beyin bedava.....

@01 Mar 2013 20:14 bilmeden konuşan az gelişmiş insan?? sen baya para saymışsın o kadarcık beynine

@01 Mar 2013 20:14 hala android içerisinde çalışan hiçbir browser flash player oynatamıyor ve destek bile vermiyor. fakat firefox yükle ve farkı gör ! beyin bedava...

Siz acemi ziyaretçiler internetin i sinden anlamıyorken beni izleme özelliği ilk Firefoxta vardı gerisini siz düşünün.Ayrıca İnt Expl Tüm sürümleri ve Google Croheme sizin gibi çömezleri çok seviyor siz bu tarayıcılarda çerezleri sildiğinizi sanıyorsunuz ama ben sizin bu tarayıcılarla gezdiğiniz web sitelerini siz istediğiniz kadar çerezleri silin tek tek hepsini ortaya çıkarabilirim.Mozilla Firefoxta böyle bir şey yok.Acemilerden ricam lütfen Firefox kullanmayın yoksa herkes Firefox kullanırsa hacker lar bu Firefox 'a nasıl zararlı kod sokarız diye uğraşmasınlar.Lütfen acemiler siz bildiğiniz dedenizin yolundan gitmeye devam edin.

Android'in en iyi tarayıcısı Dolphin'dir. Şu anda Beta'yı kullanıyorum. Eksikleri var ama çok hızlı.

Mobil tarayıcılarda en üstün tarayıcı Puffin'dir. Bütün siteleri güçlü serverlarda renderliyorlar gelen görüntü telefonunuza gönderiliyor üstelik hiçbir masaüstü için tasarlanmış websitesinde de sıkıntı yaşamıyorsunuz. Flash oyun bile oynanıyor. Kısacası Puffin arayüzü biraz sıkıntılı olsa da en hızlı, en iyi mobil tarayıcıdır diyebiliriz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir