Firefox 23 Final yayınlandı; İndirin!

Firefox 23'ün final sürümü yeni logosu ile indirmeye sunuldu! İşte yenilikler ve indirme bağlantısı!

  • Zeynel A. Öztürk
Firefox 23 Final yayınlandı; İndirin!
Buradaki 3 seçenek artık yok

Yenilenen logosuyla Firefox 23'ün final sürümü, Mozilla'nın FTP sunucusunda indirmeye sunuldu. Son sürüm, güvenlik için kaldırılan bazı seçenekler, "Paylaş" düğmesi API'sı gibi değişikliklerle geliyor.

Firefox 23'ten kullanıcının rahatlığı için kaldırılan seçenekler arasında "Resimleri her zaman yükle", "JavaScript'i etkinleştir", "Sekme çubuğunu her zaman göster" bulunuyor. İlk iki seçenek her zaman etkin olduğundan, artık onları direkt olarak kapatmanız mümkün olmuyor. Bu değişikliğin nedeni, bu tür ayarları kapatmanın çoğu web sitesini kullanılmaz hale getirmesi. JavaScript'i kapatmak için ise adres çubuğuna about:config yazmanız ve javascript.enabled ayarının değerini "false" olarak değiştirmeniz gerekiyor.

Her web sitesi için paylaş düğmesi

Firefox 23 ile beraber içerik paylaşmak daha kolay bir hal alıyor. Yeni düğmenin kullanılabilmesi için web sitelerinin onu desteklemesi gerekiyor. Ücretsiz olarak sunulan API'yı kullanan web sitelerinin çok yakında artması bekleniyor.

Bu arada videolar, H.264 video biçiminin varsayılan olarak grafik kartıyla hızlandırılması sayesinde daha iyi performans sunuyor. 3 sene sonra yenilenen ve sadeleşen Firefox logosu da ilk kez Firefox 23'te kullanılıyor.

İndirin: Firefox 23 (Windows)

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

bayağı iyi bence en iyisi ieplorer 11 den sonra

yalnız hakkaten 23 sürmüyle firefox baya baya toparlamış kendini performansda cok ciddi artıs var istediginiz kadar yüklenin sekme acamaya banamısın demiyor.

Firefox 22.0 da gayet iyi durumda. 23.0 tabii ki daha da iyidir...

İndirdim yükledim ama açmaya çalışınca "couldn't load XPCOM." Hatası veriyor....

Firefox 23 eski versiyonlarından daha hızlı çalışıyor...

opera bi başka...

abi ayarlardan onları çıkartmanın anlamı ne, javayı engellemek bir tik kadar kolay geri açmak da bir tik kadar kolay. illa noscript mi kullanıcaz

Microsoftun başlattığı akım ile herkes daha sade olmaya çalışıyor. İyi olan da bu zaten fazlalık insanın gözünü yoruyor .Logodan tutun içeriğe kadar. Yandex de sadeleşse iyi olur. Sitesi çocuk parkı gibi.

fifox 22. bende cok kararsiz calisiyodu cokup duruyodu donuyodu fln. bende 18? e geri dondum html 5 siteler ilk giriste donuyo baska sikintisi yok simdilik

Elle tutulur tek tarayıcı Firefox.

@06 Ağu 2013 23:56 Elle tuttugun mause

chrome'dan firefox'a geçtim,çok ta güzelmiş çokta hızlı.Tek eksik adblock,adblock plus var ama adblock daha iyi geliyor bana

23 olmuş vay be :)

Artık Noscript kullanırım :)

chrome>mozilla>MS IE

tırışka geçiniz.....

firefox candır.

internet explorer kullananın cahil olduğu kesin... ne varsa Firefox'ta...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play