Firefox 26 yayınlandı; İndirin!

Firefox'un son sürümü Firefox 26, bu önemli değişiklikle beraber ortaya çıktı! İndirin!

Firefox 26 yayınlandı; İndirin!

Mozilla, Firefox'un birçok hatasını düzelten ve Java'yı "tıkla-oynat" haline getiren Firefox 26'yı indirmeye sundu. Java eklentilerinin varsayılan olarak "tıkla-oynat" yöntemiyle etkinleştirilmesi, bazı web saldırılarına karşı güvenlik sağlayacak.

Firefox 26'nin web eklentilerine davranışını değiştirmesi, özellikle bu eklentilerin yol açabileceği güvenlik sorunlarından haberdar olmayan kullanıcıların işine yarayacak. Saldırganlar, Java, Flash veya Silverlight'ı kullanarak bir web sitesini ziyaret ettiğinizde zararlı kodu etkinleştirebiliyorlar. Chrome gibi diğer web tarayıcıları da "tıkla-oynat" işlevini etkinleştirmenize izin veriyorlar.

Firefox 26'daki önemli onarımlardan bir tanesi, Fransa'daki Agence Nationale de la Sécurité des Systèmes d'Information tarafından yayınlanan sertifikayı geri çekiyor olması. Bu sertifika, Google'ın alan adları için sertifika yayınlamak üzere yanlışlıkla kullanılmıştı.

İndirin: Firefox 26

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

firefox 28 i dört gözle bekliyoruz tasarımı muhteşeme bnziyor 26 yı kullanıyorum şimdilik

Çok önemliymiş 2 tane hiç bir işime yaramayacak "yenilik".

html5 eklentisi youtubeda arka planda autoplayi kapatsın yeter videoyu durduruyosun arkadan ses geliyor yada devam ederken ses geliyor birbirine karışıyor

firefox tarayıcı falan değil

@11 Ara 2013 15:09 Hey yavrum hey tipik interneti bir kaç internet sitesiyle algılayan chrome kulanıcısı...

İndirdim ve denedim biraz daha hızlı gibi

chrome a fark atacak bir tarayıcı bence.chorome da en fazla şikayet edilen sekmeler arası geçişte video sesinin kesilmesi sorunu fıre fox ta yok .benim için bu sorunun olmadıgı tarayıcı iyi tarayıcıdır.

26 güncelleme sonrası download helper ve download manager tweak gitti tüm indirme geçmiş ve listem de ... halen indirmeleri de kaydetmiyor :(((((

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir