Firefox 3'ü artık indirebilirsiniz.

Internet Explorer'ın en büyük rakibi Firefox'un yeni sürümü indirilmeye hazır. Hemen indirin!

Firefox 3'ü artık indirebilirsiniz.

Tüm dünyada Internet Explorer'ın yaygınlığına diş bileyen, Firefox'u ondan çok daha iyi bir web tarayıcısı olarak gören kullanıcılar için bugün bayram var, zira Firefox 3 en sonunda çıktı.

Firefox 3 sürümünde en büyük yenilikler yer imleri yönetiminde ve güvenlik, performans alanlarında.

DOWNLOAD: Türkçe sürüm Mozilla'nın sitesinde bu adresten indirebilirsiniz.

Ayrıca SpredFirefox kampanyasına destek vermek isterseniz bu adresten indirebilirsiniz.

Firefox'un yeni sürümünün ön incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Firefox'u yüksek hızda indirmek istiyorsanız: CHIP Download

Okuyucu Yorumları

Toplam 73 Yorum

Bende bunu bekliyordum....

sevgiliyi bekler gibi bekledik:)

İndirdim bile

iide bunun türkçesi nerde?

Valla firefox un yıllarca ekmeğini yedim seve seve indiririm :D

tam anlamıyla hayal kırıklığı...
mozilla firefox 2'den kalan hiçbir eklentiyle uyum sağlayamadı bana kabus gibi geldi mozilla firefox 2'ye döndüm...
hiçbir özelliği yok...
hakikaten beğenmedim puanım 1

FTP: ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/3.0/win32/tr/Firefox Setup 3.0.exe

Buradanda indirebilirsiniz Mozilla'nın kendi FTP'si...

mozillanın sitesinde dosya yok file hippo da da tr değil ...

ehuehu bende indirdim super bişey ya bu ıe de tarayıcımı :D

dosyayı klasöre geri koydular, birde index.html de açıklama yapmışlar, site tasarımını yapıyoruz daha hazır değiliz diye ...

buradan indirdiğimizde rekor denemesi sayılıyor mu ?

Türkçe olmayan proğramlara itibarın fazla olacağını düşünmüyorum. İngilizceyi tam bilmiyorum. Ne olacak şimdi. Ne kadar güzel olursa olsun bizim için proğramın Türçe olması önemlidir.İndirdim ve silecem.Ne anladım bu işten.

teması ve simgeleri iğrenç,acid2 testini yapamadım ama opera işi götürür gibi geliyo...

Evet bende tek şeyi hiç sevmedim firefox 2'deki eklentiler yok mozillanın bunu bir an çözüm bulması gerekir bir sürü eklenti uyumsuz çıkartırken eklentilerede dikkat etmemeleri lazımdı...

Firefox 2 ile 3'ü kıyaslamak çok yanlış, 3 versiyonu her bakımdan daha iyi
Sadece eklentiler için yerem gereği görüyorsanız ozaman Eklenti sorunu için Nightly tester tools eklentisini kullanın. Bu sayede tüm eklentileri uyumlu hale getirebilirsiniz.
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6543 adresinden indirebilirsiniz.

Ayrıca Bilmiyorum dikkat ettinizmi Linkte verilen firefox 3.0 versiyonunun sürüm notlarına baktığımızda 3.0 rc3 olarak gözüküyor.
En iyisi tam yanınlandığında indirmek, ozaman garantili olacaktır.

şimdiden iyi kullanımlar........AliY

Yokmu Bunun Türkçesi

arkadaşlar henüz mirrorlara yollama aşamasındalar, site henüz hazır değil, buradan indirdiğimiz rekor denemesine sayılmıyor ... lütfen saat TR saatiyle 20:00 da hazır olması beklenen siteden son sürümü indirmişsek tekrar indirelim, indirmediysek bekleyelim ....

O-P-E-R-A ForEvEr
"Opera 10 gelecek. rekabet bitecek.."
bunu indirdim. ha şurası doğru 2 ye gör çok iyi ama.. opera 9.5 teki estetik ve hızlılıktan eser yok. resmen robot olmuş :)

opera da gelen standart özellikleri eklemeye devam.:) 3.1 de de bunun açıklaması yapıldı.

Bence artık Opera'nın devri. Gördüğüm kadarıyla Opera'nın son sürümü Firefox'dan daha hızlı.

mozilla firefox 2 daha güzel...
bu yeni sürümü iyileştirmeleri gerekir...
mozilla firefox 2.0.0.15 sürümü ne zaman çıkıcak?
bilen biri varsa bana söylesin...

firfox 3.0 operra 9.5 daha hızlı gibime geld,i arkdaşlar tepkime süresi olarak operada grfiklerde bi bulanıklık fluuluk var firefox3 de daha keskin ve netttt davam etmekteyim kişisel testlerime

bu kararlı sürüm değil sanırsam mozillanın kendi sitelerinde 'firefox 3 coming soon'yazısı var

tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı

En Başından Beri Firefox Kullanıcısıyım Ancak Ne Tutarlı Sürümler Ne De FF3 Yeni Kullanmaya Başladığım Operanın Yerini Tutamıyor.Herkese Opera'yı Tavsiye Ediyorum.Farkı Çok Rahat Anlayabilirsiniz.

bence yavaş

Doğrusu indirirken zevkle indirdim. Kullanmaya da başladım. Fakat bu ne yav. Belleği fena götürüyor. Chip'in sayfasını açtım. Firefox 3 30.758 KB bellek yiyor. IE 7'de ise 24.543. Hadi bunu geçtim. 1000 tane eklenti indirmemi istiyor. Flash izlemek için Flash Playeri yükle. Yok Media Player eklentisini yükle. Cartı yükle. Curtu yükle. Hiç Internet Explorer'da böyle birşey yok. Firefox'un güvenliğinede güvenemiyorum. Filtreler ile engellemek istediğim siteyi engelliyorum. Nasıl işse engellediğim halde Firefox 3 açıyor. Birde sitelerde yazılar bazen çok göze batabiliyor. Internet Explorer 7'de hiç böyle birşey yok. Herşeyi yerine getiriyor. Bence Internet Explorer 8 büyük bir devrim yapacak. Bütün Tarayıcılar abileri IE'yi örnek almalılar.

"mozilla firefox 2 daha güzel...
bu yeni sürümü iyileştirmeleri gerekir...
mozilla firefox 2.0.0.15 sürümü ne zaman çıkıcak?
bilen biri varsa bana söylesin..."

3 sürümden bahsediyoruz arkadaşım burda, hangi 2.0.0.15 ten bahsediyorsun? O sürüm çıkalı yıl oldu. 3.sürüm zaten 2.sürümden kat kat iyileştirilmiş halidir Firefox'un. İlginç.

i love opera!!!!!!

senin kıymetini yeni anlamaya başladım

OPERA kullanan vatandaşlar ; Artık firefox ya da internet explorer haberlerinde ortaya "OPERA KULLANIN %BİLMEMKAÇ DAHA HIZLI" diye çıkmayı bırakın.Opera'nın yeni sürümü 9.5 çıktı.Onunla ilgili haberlerde içinizi dökün,birbirinizle konuşun.Biliyorum sadece %10 bile değilsiniz ama bunun da bir sebebi var.OPERA BERBAT

chipi en hızlı kim açıyor diye baktım. opera 9.50 en hızlı,firefox ikinci üçüncü ie7 çıktı.

bu melet feci RAM yiyor vista kurarım artık daha şerefli :S

ben hemen indirim firefox 3 ü süper chip in ana sayfasını yemin ederim 1 sn de açtı

SÜPER

operayoı övüyorsunuz hız ve estetik açısından iyi olabilir ama güvenlik açısından durumu nedir

firefox 3 linux versiyonu linki ftp://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.0/linux-i686/tr/firefox-3.0.tar.bz2

eklentisiz firefox kürksüz kutup ayısına benziyor..:) eklentiler gelince bişeye benziyor. ama sisteme yüklenme ve hız yerlerde.. bunun yerine opera daki düğme olayı çok daha akılcı geliyor bana. belki özellik olarak kısıtlı ama estetiği ve akıcılığı yitirmiyor. download manager ler daha fazla opera desteği sunsalar yolum belli... ne ff ne safari döndüremez. ama şu da bir gerçek ki ie 8 sistem dostu olsun. bir de eklenti işleri olsun. bakın siz o zaman firefox kalıyor mu? bence firefox eklentileriyle buralara geldi .bir an önce hızlanmalı. yoksa zor..

Onestat adlı internet araştırma kuruluşuna göre, web tarayıcılarındaki pazar payının son durumu da şöyle:
Internet Explorer - yüzde 83.27, Firefox - yüzde 13.76, Apple Safari - yüzde 2.18, Opera - yüzde 0.55,Netscape - yüzde 0.14.

operayı küçümsemeyi erdem edinen kimselere şunu sormak istiyorum. kaç zaman opera kullandınız? hangi özelliklerini keşfedip de beğenmediniz? ayarlamaları bilmeyen çıkıp diyor ki opera berbat. güvensiz. acaba biliyormusunuz malware koruması konusunda neler eklendi operaya.. zaten mevcut haliyle her yerde güvenlik konusunda opera zikrediliyor. ayrıca güvenlik işlerinde chip bile operayı tavsiye etti.ellerinde eski sayılar olan açar bakar.yıllardır opera ve firefox kullanırım. berbat olan tarayıcı hep başka tarayıcılara ilham kaynağı oluyor nedense. piyasaya onun getirdiği yenilikler başkaları tarafından pişkince kullanılıyor. ve 3.1 de de operaya ait olan olan tab scope eklenecekmiş.( :) ) ben o berbat (?)tarayıcıyı yıllardan beri çok seviyorum. untmayın ki opera ff den önce bu alemde at koşturuyordu.

firefox.com ve spreadfirefox.com sitelerine erişemiyorum, siteler yoğun talebi karşılayamıyor sanırım, az önce firefox yayınlanmış olması lazım.

Ben bir yorum yazayım umarım herkes okur.

Operayla bir foruma girdim ve forumda resimli yazı yayınlayacaktım birsürü code lar çıktı.Neymiş bilmem img bilmem url vs.. Yani kopyala yapıştır bile yapılamıyor.Firefoxun bloggerda olsun gerekse code u açık sitelerde olsun
böyle bir eksigi yok.Malum ki benim bir sitem var ve bunla ilgilenmek zorundayım.Gerekli işlemlerimi opera ile yapmam çok zor.İşiniz yoksa gelde code yaz.

Opera dünyanın en hızlısı olabilir bu beni pek ilgilendirmez ama firefox ile inanın bütün işinizi halledebilirsiniz.Yani kısacası opera işimi pek görmüyor.Yoksa 0.1 sn hızlı olmuş ne işime yarar.Kaldıki madem hız istiyorsunuz safari kullanın derim.

valla bunun kadar hızlı tarayıcı internet görmedim Internet Explorer Firefox 3'ün yanında kanı gibi kalır

öncelikle firefox'un hızında belirgin bir artış var.
ama daha yeni çıktığı için eklentiler piyasada yok yaw.bir an önce eklentiler gelsinde rahat rahat kullanalım firefoxu.tema sade ve şık.

chip online artık linke dünya rekoru olan linki koyalım Türkiye portakal olsun

Arkadaşlar tekrar mehaba.
Eklenti sorunu konusunda son kez yazma gereği gördüm, anlaşılan birkaç arkadaşımız bir önceki yazımı gözden kaçırmışlar.

Eklentileri sorunsuzca firefox 3.0'de de kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken sadfece Nightly Tester tools eklentisini kurmak
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/6543 adresinden bu eklentiyi kurabilirsiniz. kurduktan sonra eklentiler kutuvcuğunu açmak ve alt sağda yer alan Override all compatibility yazısına tıklamak hepsi bu.

Ayrıca http://labs.mozilla.com/2007/12/personas-for-firefox/ adresinden indireceğiniz personas eklentisiyle firefox'ınızın temasını değişik renklerde kullanabilirsiniz. mutlaka deneyin derim

İyi kullanımlar...........................AliY

CHIP'in verdiği link rekor denemesi için kabul görüyor mu?

Opera daki özellikleri taklit etmeye devam... ama ff de bunları eklenti ile yapıyorsunuz operada tek tıklama ile...kesinlikle OPERA

Final sürüm diye boşa beklettiler.Dosya tarihi 11 Haziran rc3le aynı derleme gibi geldi bana

Şimdilik değişen pek fazla bir şey yok gibi. Teknolojide ulaşılabilecek bir son nokta olmadığına göre ileride daha verimli sıçramalar mutlaka olacaktır. Bekleyip görüp yaşamak bizim işimiz.

http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=115034

aynı an da hem ff3 ü hem de opera 9.5 i indirdim... ikisi de tek kelimeyle harika bana göre... gerçi opera yı ilk kez kullanacam... Ama opera daha bi yakışıklı geldi bana... Özellikle de torrent desteğinin olması acaip etti beni.. :)))

tam anlamıyla süper...
ie nin ölüm fermanı imzalan

firefox çok enteresan bir tarayıcı hızına diyecek bişey yok ama nazı siterlerde kullanıcı ade ve şifreyi girdikten sonra siteye bağşlanmayıp tekrar kullanıcı adı sayfasına geri dönüyo

ya arkadaşlar 42 bindeyiz daha indirin ama herkes bir kere indirsin. sliniyor zannederim

hiç sevmedim opera 1 numara

dünden hem operayı firefoxu deniyorum firefox tam bir işlemci canavarı çok fazla sömürüyo işlemciyi operada yeni sekme düğmesi +yapıştır git+aktarım penceresi kesinlikle firefoxdan kat kat daha iyi opera benim için numberone.....

Firefox'u yüksek hızla indirmek istiyorsanız firefox'un resmi sitesinden indirin

spread firefox'tan indirelim Türkiye kırmızı olsun

firefox 3 kastı benim için bekleneni veremedi operaya geçtim

10000 numara olmus 10000 opera mopera yalan şarkı soyleme yerı degıl burası ne operası

firefox forever...

GERCEKTEN 10 ÜZERİNDEN 10 SÜPER OLMIŞŞŞ

Bence beş para etmez. Eder diyenler varsa bir baksınlar ilsis sayfasını açabiliyor mu?

En kralı Maxthon başkasını tanımam. Ne opera ne de firefox ikisi de ilsisi açaçmıyor. Çünkü tapası yemiyor. İtirazı olan denesin. Bedava...

Tarayıcınız İlsisWeb tarafından şu an için desteklenmiyor.
Tarayıcınızı IE 5.0 veya daha üstüne güncelleyiniz.

arkadaşlar okuduğunuzu anlamakta zorlanıyorsunuz. dikkatli okuyun tekrar.

desteklemeyen kim? ilsis
desteklenmeyen kim? firefox3

altyapı çalışması yapması gereken kim? onuda siz düşünün artık. benide aydınlatmış olun.

LordShadow

Bazu arkadaşlar eleştiri yerine terbiyesizce yazılar yazıyor.Burada bilmeyenler birşeyler öğrenmek için bulunuyor.Teşekkürler.Mehmet Y.

o siteyi açmama nedeni desteklemesi değil kodlarında ie5 ve üstü değilse hata sayfası gönder diye bir parametre varsa yeter.
Bazı siteleri IE8 beta bile açmıyor
o zaman ne diyeceğiz?
henüz betamı diyeceğiz.
FireFox 10 10 luk olmamış açıkçası bahsedilen sıçramayı göremedim.
Bellek kullanımını artırmış sanırım reserve ediyor kendisine, bu yüzden hızlanma var.
Parçalı işleme sanırım var ama tam oturmamış gibi.
Indirme yöneticisi tek kelimeyle iğrenç olmuş yüklenen dosyalar klasörüne erişemiyoruz indirme hızı nispeten artmış ama beta olmayan bir sürümde indirme yöneticisi beta gibi görünüyor
ayrıca hala buglar var
Eklentiler menusunde eklenti indire basınca birşey olmuyor
Acid3 %71 de kalıyor bu opera karşısında eksi puan
operaya gelirsek
9.5 sürümünde olağan üstü bir değişilklik yok ama operada güzel bir tarayıcı
sonuçta 2 side ücretsiz 2 side sınırsız kullanıma sunulmuş yazılımlar
neyin kavgası yapılıyor burda beğenmeyebilirsiniz mesela safari gördüğüm en gereksiz tarayıcı ama yinede safari şudur budur şöyle iğrençtir böyle rezildir demiyorum işime gelirse onuda kullanırım
Yazılım milliyetçiliği yapmayın sadece kullanın

Ya uçuyor ama İlsis kafamı bozdu ya:(

İLSİS için firefox'a EXPLORER eklentisini indirin, harika giriyor.

Firefox 3 ve opera 9.5 her ikisinide yer yer kullanırım.Değişiklik olur benim için.Tartışmaya ne gerek var ikiside aynı amaç için çalışıyorlar.

Ben firefox 3 ilk cıktıgı günlerde indirdim.Ama şu an pc dem kaldırıyorum memmun olmadım.

FİREFOX GÜZEL İNTERNET TARAYICISI AMA BEN WİNDOWSUN KENDİ TARAYICISI INTERNET EXPLORERİ TAVSİYE EDİYORUM.
WİNDOWSUN KENDİ INTERNET TARAYICISI VARKEN NE GEREK VAR BAŞKA TARAYICILARA BENCE O YETER.

uzun süredir mozillayı kuulanıyorum gerçekden güzel proğram ama
bazı eksiklikleri var bazı siteleri düzgün açmıyor
bazı sitelerde reklamları gösterince reklam kalkınca o yerdeki linki tıklayamıyorum

Maxthon'la İLSİS'e girdim.

4.ü 5 i 8 i de çıksa chroye yetişemez

17 si çıktı la xD

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir