Firefox 3.5'i en erken ne zaman göreceğiz?

Mozilla'nın tarayıcısı Firefox 3.5'in çıkışı yılan hikayesine döndü: İşte yapılan son resmi açıklama

  • Ümit Öncel
Firefox 3.5'i en erken ne zaman göreceğiz?
Firefox 3.5 için yeni erteleme...

Mozilla, Firefox'un yeni sürümü için bir kez daha gecikme duyurusu yaptı. Normal şartlarda 2009'un başında çıkması beklenen Firefox sürümü, eklenen yeni özellikler ve üzerine uzun süren test süreci sonucunda daha önce ertelenmişti. Fakat Mozilla ortaya çıkan sonuçtan çok memnun değil ve bir kez daha erteleme bildirisi yapmak zorunda kaldı. Yapılan açıklamada bir tarih verilmesi, ancak Haziran'a kadar yeni Firefox'un hazır olamayacağının altı çizildi...

Sizlere daha önce de duyurduğumuz gibi ilk planlarda Firefox 3.1 olarak yayınlanacak olanın tarayıcının yeni sürümünün 3.5 olmasına karar verilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Firefox yöneticisi Mike Beltzner, son ertelemenin yeni JavaScript motoru TraceMonkey ve veri gizliliği konularında devam eden çalışmalar nedeniyle gerçekleştiğini belirtti.

Her ne kadar tüm bu gecikmeler kullanıcıların canını sıksa da, TraceMonkey'in heyecan verici özellikleri Firefox 3.5'u beklemeye değer kılıyor. Yeni JavaScipt motorunun dikkat çeken özelliklerinden biri eklenen etiketi ile Flash ve benzeri video gösterim teknolojileri için ayrı bir eklenti yüklenmesine gerek duymayacak olması.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

opera 10 alfa yı bekleyin.kuşkusuz en iyi web tarayıcısı olacak

Bir daha söylüyorum Firefox kullanıcı kaybı olmasın diye İE 8 kararlı sürümünün çıkmasını bekliyor. İE'de Firefox'u bekliyor. Yarış halindeler...İkiside iddialı geldiğini düşünüyor.

demekki neymis, firefox da ertelenebiliyormus. frfx fanlarina duyrulur.

firefox 3.5 ile opera 10 un, internet explorer karşısında üstünlüğü epey bir fazla olacak yine ..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play