Firefox 3.5 RC1'i nereden indireceksiniz?

Mozilla'nın tarayıcısı Firefox 3.5'un RC1 sürümü yayınlandı. İşte detaylar ve indirme bağlantısı

Firefox 3.5 RC1'i nereden indireceksiniz?
Firefox 3.5 RC1 yayınlandı.

Mozilla yeni Firefox'un mükemmel olmasını istiyor. Bu yüzden gerek duyduğunda sadık kullanıcılarını bile üzmeyi göze alarak, 3.5 sürümünü yayınlayacağını söylediği tarihi değiştirebiliyor. Yakın zamanda bir Preview sürümü yayınlayan Mozilla, şimdi de Firefox 3.5 RC1 sürümünü yayınladı.

RC1 sürümüne ulaşan TraceMonkey JavaScript motorunda geliştirilmeler yapılmış olması ve HTML5 standartlarına uyumluluğunun arttırılmış olması en önemli yenilikler. RC1 sürümünü kullanmayı düşünenler için önemli bir hatırlatma; yeni Firefox eskisinin üzerine yükleneceği için kullanmakta olduğunuz eklentilerin bazıları uyumlu çalışmayabilir. Ayrıca şu anda Mozilla'nın yayınlamış olduğu RC2 sürümü henüz sadece ileri seviye kullanıcılara tavsiye ediliyor. Firefox 3.5'u denemek isteyen kullanıcıların büyük kısmı için RC1 sürümünü kullanmak daha uygun olacaktır.

Firefox 3.5 RC1'e sahip olmak için eğer hali hazırda 3.5 sürümü kullanıyorsanız tarayıcının güncellemelerini kontrol ederek son sürümü yükleyebilirsiniz. Mozilla'nın .%2Fen-US%2Ffirefox%2Fall-beta.html" target="_blank" rel="nofollow noopener">indirme sayfalarında halen Firefox 3.5 Beta 4'e bağlantı veriliyor. Bu yüzden RC1'i ayrıca indirmek istiyorsanız şu adresteki FTP sunucusundan RC1'i indirebilirsiniz. Ne yazık ki Türkçe sürümü bulunmuyor ama Türkçe dışında istediğiniz dili buradan seçip indirebilirsiniz.
Firefox 3.5 RC1 için Mozilla'nın resmi açıklamasını ise .%2Fen-US%2Ffirefox%2F3.5%2Freleasenotes%2F" target="_blank" rel="nofollow noopener">bu adresten okuyabilirsiniz.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

zannedersem aynı ftp adresinde RC2 sürümü var saygıdeğer chip. Ama hiçbişey gelişmemiş sadece logosuyla çalışmışlar. Beta 4 de Acid 3 testinden 93 alıyor RC1 de RC2 de.

biraz beklemekte fayda var, eklentilerimiz önemli :) umarım şimdi herkes neden firefox u tercih ettiğimiz anlar, sevdiğimiz eklentiler olmadan son sürüm firefox'a bile geçmeyiz, o yüzden opera'mış, ie'miş, safari'miş, boşuna reklam yapmayın.

Öncelikle rc1 eski ff nin üzerine kurulmuyor. farklı dizine kurulur. Profil ayarları olarak yeni klasör oluşturup eski profilden bilgileri aktarır. Eskisine birşey olmaz.

tam bi rezzilik 20 ye aşkın dil var türkçe yok...

Sevgili Selçuk İslamoğlu RC1'de bir çok javascript ayrıştırma hatası olduğunu söylüyor. ozaman RC1 yerine RC2'i kullanmak yada her ikinide kullanmamak daha mantıklı değil mi?

Ben şuan RC2'yi kullanıyorum ve internet sörfünü daha güzel hale getirdi. hataları vardır diyede kendimi bu zevkten pek mahrum bırakmakta istemiyorum açıkçası :)

Rc2'yi kullnamak isteyen arkadaşlar için link vermiyorum ama foruma gözatarlarsa (tarayıcı bölümünde) linki görebilirler.

Güya işletim sistemimiz Türkçe ama yazıktır ki kullandığımız Türkçe program sayısı çok az. 1 aydır vista service pack 2 türkçeyi bekliyoruz bundan sonra ingilizce işletim sistemi kullanacağım. En azından Türkçesi var mı? Çıkmış mı? Çıktı mı? aramalarından kurtulurum. Haber için teşekkürler.

Türkçesi çıksın öyle

Nightly tester tools ile eklenti sorununu aşabilirsiniz.

Haber içindeki RC2 ileri seviye kullanıcları kelmesine kafam takıldı. neden ileri seviye kullanıcları onu pek anlayamadım. iki aday sürümü peşpeşe yayınlanmıi ve bunlar sizinde adresini verdiğiniz linkte yayınlanmadan önceki son sürümler ve bugün, şuan orayada aktarıldı şimdi RC2 ileri seviye kullanıcılardan düşmüş mü olDU. RC2'yi inceledim ama öyle İleri seviye kullanıcıların kullanmasını gerektirecek bir farklılıkta (kullanıcı bakış açısıyla) göremedim açıkçası. Eğer javascript ayıklama hatalarından dolayı diyorsanız bunu yayınlanmayan yorumuda da belirttiğim gibi sevgili Selçuk İslamoğlu Rc1 sürümü içinde bahsetmişti (forumda görebilirsiniz). Ayrıca verilen linkte Ay!ın 16sından buyanada RC1 sürümü yayınlanmakta.

Rc1 Releases sitesinde yayınlandığı için herkesin kullanmasında sakınca yoksa ozaman buyurun aynı yerde şuan yayınlanan RC2 sürümünüde aynı yerden indirebilrsiniz.

http://releases.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.5rc2

RC1 mi, RC2 mi?

Saygılar................ AliY

firefoxu kaldırdım opera kurdum firefox firefox ne bu yaaa...her tarafı eklenti içinde eklentiden kendini göremiyoo...

ayrıca o arkadaş doğru söylemiş 20 TANE DİL VAR TÜRKÇE YOK

abicim tam sürüme geçsin öyle kullanın ne acelesi var.şimdilik 3.0.11 de gayet güzel ve kullanışlı olmuş.rc le mc le uğraşmayın bence.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir