Firefox 4 artık soru bile sormayacak!

Mozilla'nın yeni internet tarayıcısı Firefox 4, Google Chrome'a iyiden iyiye benzemekte kararlı...

  • Ali Güngör

Firefox 4'ün tasarımının ve özelliklerinin gittikçe Google Chrome'a benzediği eleştirilerine karşın, Mozilla cesur bir adım attı.

Yeni büyük ve önemli Firefox sürümü olan 4'te artık güncellemeler kullanıcıya sorulmayacak. Firefox 4 otomatik olarak güncellenecek. Kullanıcılar ancak Firefox 4-5-6 gibi ana sürümler arası geçişte sorular ile karşılaşacak.

Artan güvenlik tehditlerinin günümüzde hızlı güncellemeyi zorunlu hale getirmesi, ayrıca kullanıcıların devamlı çıkan güncelleme bildirimlerinden rahatsız olması bu kararın verilmesinde etkili olmuş.

Mozilla kullanıcıların sadece otomatik güncelleme isteyip istemediğini ayarlar ile kişisel tercihe bırakacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

ben chrome benzeri sekmelere alışamadım. sevemedim de. biraz kullanım alışkanlıklarıyla ilgili tabi.
ana tercih chrome gibi değil de klasik ff görüntüsü gibi gelmeli. gelmeli de bunu onların da bilmesi gerekecek. nerdee.

gelsede kullanska her türlü firefox :)

chrome ye filan benzerse güle güle firefox hoşgeldin opera.

chrome 6 en güzeli

Yapabiliyorlarsa tüm tarayıcıların en iyi özelliklerini toplayıp birleştirsinler ben yok şundan kopya çekmiş yok buna benzemiş gibi şeylerle ilgilenmiyorum görevini en iyi şekilde yapsın yeter.

Chrome'un adres satırında sunduğu Suggestions özelliğini de eklesinler geri döneyim Firefox'a. Özledim la Tilkiyi :)

opera hepsine nal toplatır hele son sürümü varya onda internette dolaşmada yanında yat.hani şu meşhur turbo özelliği varya inanın ona gerek bile kalmıyor onu da etkinleşitirirseniz hepten uçuyor.zaten turboyu kullanmadan da hepsinden hızlı bizzat test ettim şu tarayıcı hız testi sitelerinde.güvenlik konusunda da opera ve ie ama hız da opera bir zamanlar chorme favorimdi şu an chromenin 5.0.375.125 kararlı sürümünü kullanıyorum opera hepsine nal toplatır.hılzı erişim sayfasına istediğin fotoyu da ekle keyfine bak.ama çok yakıyo onu söyleyim gerçi sıralı sistem tüp takılıyomuş bu son versiyona:)

opera=hız,güvenlik-hız,kararlılık-hız,görünüm-hız,özellik-hız,sadelik-hız,manyak bir tarayıcı-hız,turbo-hız,opera kullanmadan diğerlerini özellikle de chromeyi hızlı sanardım-hız.opera yı seviyorum

hız hız diye kafayı yemişsiniz. kaç mili saniye hızlı onun hesabını yapıyorsunuz. Operayı kullanmak için özelleştirmeniz lazım ve bu konuda yeni bir kullanıcı çok zorlanır, firefox ise eklentisiz beş para etmez aynı program yüklenmemiş format sonrası windowsa benziyor. eklentiler ise tam bir rezalet adam gibi kullanılacak bir eklenti yok hep abidik gubidik. chrome ise çocuk bile kullanır, yazı denetimi ve hızlı çeviri mevcut, her şey basit anlaşılır ama zırt bırt saçma sapan sorunlar çıkıyor. ie ise maalesef delik deşik.
FF diyen beleşci fanatiklerde bi sözlük bir ekleni hazırlamış değil. sayın bakalım kaç tane türkçe eklenti var? arumut piş ağzıma düş. Kürtçe sözlük var Türkçe yok( varda bilmem kaç senesinden uyumsuz).

hiç biri birbirine benzemiyor sallıyorlar firefox bitane hepsi işletim sistemi win7 ye özeniyor kim ne derse desin firefox 1 numara tarayıcı olacak.....

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play