Firefox 9 güncellemeleri yavaşlatıldı!

Mozilla'nın Firefox 9 için yaptıkları, kendisiyle ters düşmesine neden oluyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Firefox 9 güncellemeleri yavaşlatıldı!
Mozilla, Firefox 9'un otomatik güncellemelerini yavaşlattı

Mozilla'nın geçtiğimiz ay yayınlanan Firefox 9 güncellemelerinin hızını düşürdüğü ortaya çıktı. Mozilla'nın bu kararı, hızlandırdığı geliştirme süreci ile çelişiyor gibi görünse de vakıf, yavaşlatmayı gelecekte de uygulayabileceğini söyledi

Mozilla, diğer tarayıcı üreticilerinin tersine, güncellemelerini herkese aynı anda sunmuyor. Bu sayede sunuculara olan yükü azaltırken, birtakım hataların yayılmasına da engel olunuyor. Firefox 9'un yavaşlatılmasının nedeni ise Mozilla geliştiricileri tarafından bulunan bazı hatalar. Bunlar arasında Mac OS X 10.6 kullanıcılarını Netflix içeriklerini oynatmaktan alıkoyan bir hata da bulunuyor.

31 Ocak'ta Firefox 10'u yayınlaması beklenen Mozilla, 3 Ocak'taki toplantıda bu yavaşlatmayı gelecekte de yapabileceğini söylemişti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Firefox eskide kaldı şuanda her türlü 1. Google Chrome'dir ve Chrome ile yarışabilecek düzeyde Safari ve Opera var fakat onlarında henüz Chrome hızına yetişecek düzeyde gelişmediğini düşünüyorum

cok yavaslatıyor artık kulanmıyorum

4x4'lük tarayıcı diye bir şey yok (keşke olsa). Bana göre her tarayıcı farklı bir kullanım tipine hizmet ediyor. O yüzden her tarayıcıyı kendi içinde değerlendirmek lazım. Firefox gelişme sürecinde daha özgün ve kararlı ilerleseydi, şuan kullanıcılarını çok daha memnun eden bir yapıda olurdu. Umarım geçen sene yaptıkları hataları bu sene de sürdürmezler.

Gördüğümüz ve bildiğimiz kadarıyla Chrome'u; interneti Google-Facebook ikilisinden başka bir şey sanmayan çok genç kullanıcıların fanatik topluluğunda kullanıldığını görüyoruz.

Firefox ise Web'i daha bilinçli kullanan yazım hatasını en az yapan teknoloji alanında aktif olup Milyarlarca sitenin varlığını bilip bu deryadan yararlanan ve tarayıcıyı açık kaynak kodlu özgür olgusuyla istediği kadar kişiselleştirebilen insanların kullandığını görüyoruz.

Bırakalım artık şu çok hızlı - uçuyor- felaket- 1 numaradır edalarını... Bilgisayardan bilgisayara fark eden milisaniyelerle ölçülebilen farklarla internet hızınız sınırında sayfaları açar tarayıcınız. Size en uygun Chrome yada Opera gelebilir ve doğaldırda yada her hangi bir tarayıcıdır favori yaptığınız.

Eğer çok hız arıyorsanız Chrome'un geliştirilme amacıyla çıkardığı Chromium'u kullanın o da hızlı olmasından dolayı bazen gün boyu siteden siteye fark eden sürekli flash'ı çökme sorunu çıkmaktadır fakat hızı sizi tatmin edecektir eğer ki profesyonel web deneyimi arıyorsanız ve interneti akıllı kullanıyorsanız Firefox derim. Çoğu forumlarda ve teknoloji sitelerinde denk geldiğim şu aşağılanmayı asla hak etmiyor.

LeGenDWoLF çok haklı söylediklerine aynen katılıyorum şuan için chrome bir numara herkez kabullenmeli bunu,,firefox 4.sürüm itibariyle bende bitmiştir yedek tarayıcımda opera :)

güncelleme çıkartmanın ne zararı var? gidin firefox 3 kullanın. 5 yıl sonra 4e geçin olsun bitsin.

LeGenDWoLF yazmış:
Firefox eskide kaldı şuanda her türlü 1. Google Chrome'dir ve Chrome ile yarışabilecek düzeyde Safari ve Opera var fakat onlarında henüz Chrome hızına yetişecek düzeyde gelişmediğini düşünüyorum
-----------------------------
Amma çok şey biliyosun sen öyle yaa ? Firefox Safariden de operadan da iyidir, hatta eklenti desteği yönüyle hepsinden ileride.

Eğer site yapacaksam, güvenlik gerektiren işlemler gerçekleştireceksem, araştırma yapacaksam Firefox; oyun oynayıp,surf yapacaksam Chrome; devlet sitelerine girerken de maalesef IE kullanıyorum.

Ben Mozilla Firefox kullanıyorum ilk sürümlerden beri. Gerçi bu aralar Google Chrome'a geçtim ama bu geçici bir süre olacak. Mozilla Firefox her yönüyle daha üstün. Eklentileri az kullanan birisiyim genellikle. O'na rağmen sistem çok rahat, hızlı, yazım hatası yaşamıyorum, durduk yerde Google Chrome gibi üzgünüz çöktü hatası almıyorum. HERKESİN FAVORİSİ VARDIR. BENİM Kİ MOZİLLA FİREFOX

firefox iyidir iyi chrome gibi vasat program değildir siz burda eleştiriyorsunuz iyi tamam chrome arkasında google var firefox un arkasında kim var acaba ? adamlar google reklam anlaşmasıyla ayakta duruyor buna rağmen firefox kendini geliştiriyor gayet düz her insanın anlayabilcegi bir tasarımı var firefoxun..

Sen de yorum yaz