Chrome'un özelliklerini Firefox'a taşıyın!

Firefox'tan vazgeçemiyor ama Chrome'un özelliklerini de kıskanıyorsanız, işte yapmanız gerekenler...

  • Zeynel A. Öztürk

Prism ve anahtar sözcüklerle arama

Prism ile siteleri uygulmamaya dönüştürün

Tüm gün boyunca kullandığınız bir web sitesini, ayrı pencerede çalışan bir web uygulamasına dönüştürmek istiyorsanız, bunu Prism for Firefox eklentisiyle yapabilirsiniz. Eklentiyi yükledikten sonra Araçlar > Convert Webiste to Application seçeneğine tıklamanız yeterli.

Anahtar sözcüklerle arama

Chrome'da bir sitenin arama motorunu kullandığınızda, aynı aramayı adres çubuğundan yapmanız mümkün. Örneğin Amazon.com'u bir kez aradığınızda, bir sonraki seferde adres çubuğuna 'a' yazıp Tab tuşuna basarak arama metninizi yazabiliyorsunuz. Bu oldukça hoş bir özellik olsa da Firefox'daki anahtar sözcük aramalarını düşündüğümüzde çok büyük bir yenilik değil. Chrome şu an anahtar sözcük ile yer imlerine eklemeyi desteklemiyor. Bu özellik Firefox'da zamandan kazanmamıza yardımcı olabiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

chrome en iyisi! taklitlerinden sakının...

Ben de Chrome özellikleri olarak omnibar ve new tab url, farklı olarak ise undo closed tabs eklentilerini önermek isterim. Omnibar ile sadece interneti değil aynı zamanda tarayıcı geçmişinizide arayabiliyosunuz. Bu eklenti çok girdiğiniz sayfaları en önde gösteriyor ve tek harfle otomatik arıyor. New tab url yeni sekmenin hangi sayfayı göstereceğini ve kopyaladığınız bağlantının yeni sekme açılır açılmaz sekmede görüntülenmesini sağlıyor. Undo closed tabs ise kapattığınız sekmeleri sekme çubuğuna eklenerek tek tıkla en sondan geriye doğru çağırmanızı sağlıyor.

Google firmasının yaptığı her şey iyi.

firefoxun ram ve hantallık sorununu çözün önce.

demekki neymiş
firefox = firefox + chrome + ie + opera +...+...
bir de firefoxda olan özellikleri diğerlerine eklemeyi araştırın var mı acaba öyle bi şey ... :)

yakında ie 9 çıkınca hepsi kaçacak delik arar merak etmeyin :)))

firefoxtan vazgeçemiyorum. onların eklentileri zaten yeterli. chrome ilk önce buglarını düzeltsinler. ikide bir hata alıyorum. Forever Firefox!

dediklerinin hepsi operada var ama:)

kimin en iyi ve en hızlı olduğu belli konuşmaya gerek yok xD (chrome)

bu eklentiler zaten firefox ta vardı asıl firefox ta olanları kroma uyduyoruz desenize :))

firefox un açılış yavaşlığı sorununa ne öneriyorsunuz sayın firefox cular :) sırf açılış hızı için yine chromium(chrome) kullanırım :))

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir