Firefox'un Büyük Hatasını Twitter Buldu

Twitter'ın keşfine göre Firefox, özel dosyaları oturumunuzu kapattıktan sonra bile saklayabiliyormuş.

Twitter, Firefox'ta bir Sorun Keşfetti

Twitter, popüler web tarayıcısı Firefox'ta bir önbelleğe kaydetme hatası keşfetti. Sorun, normalde geçici olarak depolanması gereken dosyaların yedi güne kadar önbellekte kalmasıyla ortaya çıkıyor.

Twitter'a göre Firefox, bu geçici dosyaları kullanıcı Twitter'daki oturumunu kapattıktan sonra bile tutmaya devam etti. En kötü senaryo ele alındığında bu, bilgisayarın başına oturan herhangi birinin kalan bilgileri görmesine yol açabilir. Firmaya göre bu risk, özellikle kullanıcı Twitter'a herkese açık bir bilgisayarda oturum açtığında ve Twitter veri arşivini indirdiğinde veya Direkt Mesaj ile medya dosyası gönderdiğinde yükseliyor.

Twitter, bazı değişiklikler yaparak Firefox'un bu bilgileri depolamasını engellediğini ve sorunu çözdüğünü söylüyor. Firma, bilgi kırıntılarının Firefox'ta kalmasından dolayı blog sayfalarında bir özür de diledi. Son olarak firma, herkese açık veya paylaşımlı bilgisayarlarda, cihazı terk etmeden önce tarayıcı önbelleğini temizlemenizi önerdi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

En iyisi Firefox'tur; çünkü reklamları bloke ederek size pek çok avantaj sağlar. Hangi browser'ı kullanırsanız kullanın "Never remember history" seçeneğini seçin ve diğer ayarları yapın! Bunlar güvenlik açısından çok önemli önlemlerdir. Ayrıca Firefox'a Comodo Online Security Addon'unu eklemeyi, secureDNS, STD Account kullanmayı ve Windows Scripting Host'u devredışı bırakmayı unutmayın! Router'ı, Windows Firewall'u çok iyi konfigüre edip bir de Restore Rx kurarsanız sorun yaşamazsınız...

>>>Mail client olarak da mutlaka Thunderbird kullanın ve SpamAssasin'i etkinleştirin! Thunderbird'ün de pek çok avantajı vardır. Winrar'ı ise bazı dosya türlerini dışarı çıkaramayacak, geçici dosyaları silecek, internal viewer'ı kullanacak ve sadece rar ve zip dosyalarını açacak şekilde konfigüre edin! Windows Firewall ve Winrar için ortak bir ayar dosyası oluşturup paylaşabilirsiniz. Ayrıca mutlaka sistem görüntüsünü oluşturun ve Kullanıcı Hesabı Denetimi'ni maximum seviyede çalıştırın!..

Şunu da insanlara belirtmek gerekiyor: Windows Scripting Host nasıl deverdışı bırakılır? Regedit'i açın! HKLM > Software > Microsoft > Windows Scripting Host > Settings'e gelin! Enable isminde bir DWORD girdisi oluşturun! Default olarak değer hexadecimal'dir ve 0'dır zaten. Bilgisayarı yeniden başlatın! Bravo! Virüslerin çok büyük kısmına karşı artık sisteminiz immünedir!..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play