Firefox Hala Popüler

Internet Explorer 7 gelmesine rağmen Avrupa'da kullanıcılar Firefox'a ilgiyi artırdılar.

Hakkında karalama kampanyaları başlatılan ve kötüleyici siteler açılan Firefox internet tarayıcısı buna rağmen bu yıl da yükselişteydi. Avrupa’daki sörfçülerden %23’ü Firefox kullanmayı tercih etti. Kullanım oranının %40 olduğu Slovenya başı çekerken İspanyol kullanıcılar Firefox’dan %13’lük kullanım oranıyla uzak durmayı yineledi. Almanya %33 gibi büyük bir çoğunlukla Firefox kullanırken yine İngiltere %15’in üstüne çıkmadı. Görünüşe bakılırsa Firefox daha çok hafta sonları kullanılırken bunun nedeninin iş kesimin Internet Explorer’a bağlı olurken ev kullanıcılarının daha çok Firefox’u tercih etmesi oldu. Nisan ayında Avrupa’da Firefox kullanım oranı sadece %19.4 idi. Buradan Firefox'un da yer aldığı tarayıcı testine göz atabilirsiniz.

Recep Baltaş

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Artacak tabii ki.İnanın sırf şu kadaar Opera tavsiye eden saygın kişiler var diye 1 aydır Opera'yı var gücümle test ediyorum.Bir an şans eseri Firefox'u açtım.Baktım ki Firefox bence Opera'dan kat kat hızlı, kat kat konforlu.

IE7 zaten hantal çalılan bir RAM canavarı tabii ki Firefox olacak.

Arif Şeftali

Hehe...çok komik....bilinçsiz bir vaka ile karşı karşıyayız...bi kere firefox aslında linux için yazılmış onu öğren de gel...

Fire the FOX.....Forever Opera....

Canım abicim Linux için yazılmış ya da yazılmamış sizce bu bizi bağlar mı ? Neticede Wİndows üzerinde kullanan milyonlarca insan var.Hem ben bunu sadece Windows'ta test etmedim ki.Suse üzerindeki Firefox 1.5.0.8'de de test yaptım.

3 çıkınca çok daha güzel olacağından eminim. hala firefox, yine firefox, hep firefox :D

delikanlı53'e hep destek, tam destek.Yaşasın Firefox ! İlgilenenlere duyurulur, Beyoğlu'nda İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarında Firefox logolu t-shortler satılıyor hemde bayağı stil birşey.Onlardan alabilrsiniz.İsteyen eMule eşşeği olanları da alabilir :)

Arif Şeftali

Opera varken firefox kullanmak.... yorum yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir