Firefox ile her şey mümkün!

İnternetteki minik resimlerle boğuşmaktan bıkanlara: Çözüm yine Firefox'ta...

  • Ümit Öncel
Firefox ile küçük resimleri hızlı büyütmek
Cool Previews, Cooliris eklentisi ile birlikte daha da ilginç hale geliyor...

İnternet sitelerindeki küçük olarak yayınlanan resimlerin büyük hallerini daha hızlı bir şekilde görmek ister miydiniz? Eğer internet üzerinde resim araması yapıyor veya sık sık fotoğraf galerilerini geziyorsanız eminiz ki böyle bir özellik çok işinize yarardı. Facebook'taki fotoğraf galerini gezerken de böyle bir özellik işinize yarayabilir... İşte sizin için küçük fotoğrafların büyük hallerini en pratik şekilde görüntülemenize ve yüksek çözünülürlükte indirmenize yardımcı olacak en iyi Firefox eklentileri...

Cool Previews
Bu gelişmiş Firefox eklentisi hem bir sayfadaki resimlerin büyük hallerini hızlı görmek için, hem de sayfadaki bağlantıların hızlıca ön izlemesini yapmaya yarıyor. Bağlantıyı pratik bir şekilde e-posta ile gönderme imkanı da sunan bu eklenti, ön izlemeleri ne şekilde kullanmak istediğinizi ayarlayabileceğiniz çok sayıda seçenek de sunuyor.
Hatta eğer Cooliris eklentisi ile birlikte kullanırsanız, Google Images'daki resimleri sonsuz üç boyutlu bir duvar üzerinde de oldukça etkileyici bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Thumbnail Zoom ve Facebook PhotoZoom

Thumbnail Zoom'u pek çok farklı sitedeki fotoğrafların büyük hallerini görmek için kullanabilirsiniz...

Facebook PhotoZoom
Son zamanlarda fotoğraf paylaşmanın en popüler yollarından biri haline gelen Facebook'un galeri yapısından memnun değilseniz işte aradığınız eklenti. Facebook PhotoZoom sayesinde Facebook fotoğraf albümlerinde yer alan fotoğrafları üzerlerine tıklamadan kolayca büyütebilirsiz. Bir anlamda bir Facebook fotoğraf büyüteci olarak da düşünebileceğiniz bu eklenti, diğer detaylarla uğraşmadan sadece Facebook fotoğraflarını pratik bir şekilde büyük halleriyle görmek isteyenler için ideal.

Thumbnail Zoom
Bu son derece başarılı eklenti pek çok sitedeki küçük resimlerin büyük hallerini sadece fareyi üzerine götürerek görmenizi sağlıyor. Facebook, Twitter, Google Picasa, DeviantART, PhotoBucket, Flickr, LinkedIn, Wikipedia, YouTube ve Google Images gibi resim konusunda en sık tercih edilen sitelerden bazılarını destekleyen Thumbnail Zoom ayrıca araç çubuğundaki simgesi sayesinde farklı özellikler de sunuyor. Bu simgeden Thumbnail Zoom'u kullanmak istediğiniz ve istemediğiniz siteleri belirleyebileceğiniz gibi, fareyi fotoğrafın üzerinde ne kadar beklettiğinizde büyük halinin açılmasını istediğinizi tanımlayabiliyorsunuz. Bu simge aynı zamanda fotoğrafa tıklamadan büyük halini bilgisayarınıza indirmek için bir kısa yol görevi de görüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

sadece firefox değl buradaki tüm eklentiler chrome da da mevcut:D

teşekkürler chip. işime yaradı bunlar. sadece birisini kurdum. daha fazla firefox eklentileri bekliyoruz chip online.

google chrome un da uzantıları var, hemen açık bulduğunuzu sanıp ezmeye çalışırsınız :D

sanki sadece firefoxta varmış gibi anlatmışınız. operada da chromeda da var

Chrome'da yokmuş gibi yazmışsınız.. Chrome 11 HTML5 üzerinden ses komutu bile gönderebiliyor. Örneğin Google Translate'ı mikrofon ile kullanabiliyorsunuz...

sadece facebook photozoom sağlam diğerleri silinmiş sanırım :D

yaw arkadaşlar burada chromeda yok diye birşey yazılmıyor ki. burada firefox kullananlar için böyle bir eklenti olduğunu söyliyor. madem chrome kullanıyorsun niye gelip bu sayfada yorum yazıyorsun. chrome kötü diyen mi var!? ben her ikisini de kullanıyorum.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play