Firefox iPad'e geliyor

Ve beklenen oldu, Firefox iPad'lere geliyor ama bir farkla... İşte Mozilla'nın yeni sürprizi...

Firefox, Junior adı ile iPad'e geliyor

Önde gelen web tarayıcılardan Firefox, kendi adıyla olmasa da nihayet iPad'e geliyor. Apple'ın Webkit dışında iOS üzerinde herhangi bir tarayıcı teknolojisini desteklememesi nedeniyle bugüne kadar Mozilla, Firefox tarayıcısını iOS cihazlara sunamamıştı. Mozilla ise söz konusu platformu tamamen göz ardı etmeyerek Junior adında yeni bir Webkit tabanlı tarayıcı üzerinde çalışıyor. 

Junior ekibinden Alex Limi, aylardır üzerinde çalışılan yeni tarayıcının tamamen yeni bir tarayıcı olduğunu söyledi ve ekledi: "Bu çalışmamızla yeni bir tarayıcıyı nasıl ortaya çıkarabileceğimizi görmek istedik."

Firefox'un aksine sadece iki butona sahip olan yeni tarayıcının bir butonu geri sayfaya kullanıcıyı yollarken (ki bu buton aynı zamanda ileri/tazele/fonksiyon gibi özellikleri de tanımlıyor) sağdaki buton ise daha önce açtığınız sayfalara gitmenizi veya favori web sayfalarınıza göz atmanızı sağlıyor. Tarayıcıda sekme özelliği de yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

sekme ozelligi olmayan tarayicidan ne olur ki?

sekme yoksa kim kullanır öyle dandik tarayıcıyı?

Başka bir deyişle: Gecko motorunu IOS 'a port edemediler.

Sekme özelliğini ekleyeceklerdir.Ayrıca gecko motorunu nasıl port etmeyi planlıyorsunuz ios'a?Zaten webkit gecko gibi motor.Tekrardan webkit kullanarak tarayıcı yazmaları gerekirdi ki yazdılar.

nasıl yani? bu haber şaka mı? dandirik fayrfoksun sevgili Apple ile ne işi olabilir ki?. lütfen Apple yöneticileri aklını başına alsın ve bu saçmalığı pratiğe dökmesinler. yoksa ciddi manada elit müşterilerini kaybederler.....

Suanda en iyi tarayici Android Chrome Beta

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir