Firefox: İyileştirilmiş Versiyon Haziran Ayında

Alternatif browser Mozilla, Haziran ayında ilk defa güncellenecek. Geliştiriciler, şu ana kadar Mart ayında gerçekleşmesi düşünülen güncellemeleri iki ay geciktirmeyi planlıyorlar. Bunun nedeni olarak da Firefox 1.1’in güvenlik kalitesi gösteriliyor.

Alternatif browserın en son halinden önce ise bir Preview Release yayınlanması planlanıyor. Bu versiyon, son haldeki tüm fonksiyonlara sahip olacak ve Nisan ayı içerisinde yayınlanacak.

Üzerinde çalışılan yeni browser sürümü ise Haziran ayına kadar hatalardan ayıklanacak ve bir grup fonksiyon ile donatılacak. Yapılan açıklamalara göre öncelikli olarak Sık Kullanılanlar yönetimi, ziyaret edilmiş sayfalara genel bakış, online arama ve güncelleme fonksiyonları iyileştirilecek. Screen Reader uyumluluğu ile görmeyen kişilerin de Firefox’u sorunsuz bir şekilde kullanmaları sağlanacak.

Ayrıca Mozilla Organization programcıları da bu sene içerisinde browser programlarının 1.5 ve 2.0 sürümlerini yayınlayacaklar. Ancak şu anda kesin bir tarih belli değil.

İndirmek için tıklayın
Etiketler:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play