Firefox, JavaScript motorunu yenileyecek!

Mozilla, yeni Firefox'lar için önemli bir değişiklik peşinde... İşte o değişiklik ve getirecekleri.

  • Zeynel A. Öztürk
Firefox, JavaScript motorunu yenileyecek!
Yeni JavaScript motorunun adı IonMonkey olacak

Mozillia, Firefox 4'ün şu anki JavaScript motoru JeagerMonkey'i geride bırakacak bir proje üzerinde çalışıyor. IonMonkey adındaki yeni JIT derleyicisi, 'birçok yeni optimizasyonu'destekleyecek.

Proje takımı IonMonkey'i şöyle açıklıyor: 'IonMonkey, gelişmiş derleyecilerin çok daha fazla organize ve belirgin veri yapılarını destekleyecek.' 'Temiz ve esnek olmak, optimizasyon çalışmalarının ve deneylerinin geleceği için çok önemli.'

IonMonkey'in tam olarak ne tür geliştirmeler getireceğini zaman gösterecek...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

yürü be kim tutar seni Firefox! ileride zaten javascript motoruna göre performans belli olacak. eskiden böyle değildi. artık herşey javascript üzerine odaklandığı için Javascript motoru çok önemli. HTML5 zaten yüzde doksanı javascript.

Hele şükür bir yenilik yaptılar :)

java kavasaki falan ben bilmem; hizli acilsin, rami sömürmesin, sayfa gecislerinde takilip durmasin. O zaman yeniden sevebilirim be firefox kardes.

Tabii bir sonraki sürüm numarasına yeni numara gerek ;) Yani motor en önemli görevi yoksa insanlar sürekli ''ne değişti yahu'' diyecektir.

Değişim dediğin daha önceleri kimse de olmayanı sunmak olmalı artık diğerlerini kopyalamak moda oldu zaten başka ne var ayrıntıları aktar Firefox...

son sürümleri berbat umarım en yakın zamanda düzelir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play