Firefox'lu Flame ön satışa sunuldu!

Firefox işletim sistemli Flame ön satışa sunuldu. Peki Mozilla'nın kendi cebi bizlere neler sunuyor?

  • Ercan Uğurlu
Firefox'lu Flame ön satışa sunuldu!

Firefox OS işletim sistemli, Mozilla'nın kendi imzası le satışa sunacağı Flame, sahip olduğu teknik özelliklerle orta segmente hitap eden bir cep telefonu olarak dikkat çekiyor. 170 dolarlık fiyat etiketiyle ön siparişe açılan Flame, şu an için everbuying.com adresinden temin edilebiliyor.

Qualcomm'un 1.2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemcisini taşıyan Flame, 4.5 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi. 480p çözünürlüğündeki cep, Wi-Fi ve NFC gibi bağlantı özelliklerini içeriyor. 1 GB RAM ve 8 GB ROM gibi özelliklerin de sahibi olan cep, elbette en büyük farkı Firefox OS ile getiriyor.

Bakalım cep, Android, iOS ve Windows Phone'un yanında kendine ne kadar yer açabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

xiaomi redmi gibi 120-130 dolarlık cihazlar varken hatta 200 dolara moto g varken bu telefon çöptür çöp. başarısız bir proje daha karşımızda.

önüne gelen işletim sistemi çıkarıyor.olmazki böyle kardeşim

@29 May 2014 19:27 sanırım sana soramaları gerektiğini unutmuşlar.

tr de acaba satışa sunulacak mı

Bu yıllarda 2 çekirdekli işlemciyi anlarım hadi 1gb ram'i de anlayalım ama 480p çözünürlük nedir. 2011 model telefonlar o çözünürlükteydi. 3 sene öncesinin teknolojisi hala neden ısıtılıp ısıtılıp önümüze sunuluyor tuhaf...

Şans verilmesi gereken bir sistem çunku firefox kalitedir farkında olmasanız bile.

Bazilari mozilla yi kiytirik bir firma falan saniyor herhalde. 'Onune gelen isletim sistemi cikariyor' demis. Birsey bilmeden yorum yapiyorsunuz. Once ogrenin sonra konusunki arkanizdan gulmeyelim.

$170'a değil de $100'a bir şansı olabilirdi. Firefox OS sözde kullanıcı dostu olacaktı. Gördük...

olmamış firefox sana yakışmadı

Denemeden yorum yapanlar... Kaçınız işletim sistemi yazdı ? Çeşitlilik rekabet ortamını arttırır dolayısıyla firmalar stoklarındaki teknolojileri erken ortaya çıkarırlar... Bilgi sahibi olanlar yorum yapmalı, sallamaya gelmeyin lütfen... önyargılı olmayın...

Sen de yorum yaz