Firefox sekmeleri çağ atlıyor!

Firefox'un sekme yönetiminde çığır açması beklenen Tab Candy özelliğini kendiniz test edin!

  • Ümit Öncel
Firefox sekmeleri çağ atlıyor!
Tab Candy ile sekmeleri gruplandırmak da mümkün

Eğer siz de vaktinizin önemli bir kısmını internette farklı konularda araştırma yaparak ya da değişik siteleri gezerek geçiriyorsanız, muhtemelen tarayıcınızda pek çok sekme açıyorsunuzdur. Sekme mantığı ilk ortaya çıktığından beri kullanıcıların hayatını kolaylaştırıyor ama çok sayıda sekme kısa süre sonra içerisinden çıkılmaz hale gelinen bir karmaşaya da yol açabiliyor.

Neyse ki Firefox bu konuda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor ve Tab Candy adını verdiği yeni özelliğini test ediyor. Tab Candy, sekmeleri ayrı bir pencerede sizin ihtiyacınıza göre düzenleyebileceğiniz ve kolayca bir arada görebileceğiniz yeni bir yapı sunuyor.

Şu an için Tab Candy henüz test aşamasında ama geliştirilmeye devam ediliyor ve yeni özellikler ekleniyor. İlk bakışta oldukça pratik ve sekme sorunlarını çözmeye aday gibi görünen Tab Candy'yi kendiniz test etmek için şu adresi ziyaret edebilir ve işletim sisteminize uygun sürümünü indirerek kurabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

her makale doping maşallah

Keşke bu yazıyı yazan kişi Windows sürümü dışındaki sürümleri denedikten sonra yazsaydı. Tab Candy henüz Linux versiyonunda yok.

Ya beta 2 ne zaman çıkacak, yada firefox 4 stabil sürüm?

Keşke bu yazıyı yazan kişi Windows sürümü dışındaki sürümleri denedikten sonra yazsaydı. Tab Candy henüz Linux versiyonunda yok.
-------------------------------------------------------------------------------
Bu yazıyı yazan arkadaşı suçlamamak gerek, bence sen verilen linkteki sürümleri tekrar kontrol etsen iyi olacak. Mozilla Tryserver'a bu tür büyük özellikler, tüm sürümler için hazırladıktan sonra konuluyor ve test etmesi için kullanıcılara sunuluyor.

yaw Chip neden hep sadece Firefox hakkında haberler yapıyor? Chrome hakkında neden hiç böyle haberler yok?

Vay arkadaş eleştirilere bak. Chip Online'da yazılanların sıklığı
microsoftla ilgili olunca microsoft yanlısı deniyor, Firefox ile olunca Firefox yanlısı deniyor. Niye illaki bir yandan olduğunu zannediyorsunuz? Yada illaki bir yanda olsun diye bağırıyorsanız, bırakında microsoft veya google gibi tekelciler yerine açık kaynaktan yana olunsun.
Yaşasın gerçek kullanıcı özgürlüğü !

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play