Firefox şok açıklamalara doymuyor!

Her gün yeni açıklama: Geçtiğimiz gün IE'yi sıtmaya benzeten Firefox yöneticileri yine konuştu.

Firefox şok açıklamalara doymuyor!
Firefox dürüstlüğü ile kazanacak...

Bir yandan Internet Explorer 8, diğer yandan Chrome, Safari ve Opera ile rekabet içerisinde bulunan Firefox kullanım oranlarını arttırmaya devam ediyor. Mozilla'dan Mike Shaver, Firefox'un dürüstlük ve açıklık sayesinde kullanıcıları ile özel bir bağ kurduğunu düşünüyor. Kullanıcı tecrübesini ön planda tuttukları için giderek artan rekabetten en karlı çıkanın Firefox olacağını düşünen Shaver, son zamanlarda ortaya çıkan kullanım oranlarının da kendi görüşlerini desteklediğini iddia ediyor.

Shaver ayrıca tarayıcı endüstrisinin doğru yöne doğru ilerlemesine katkıda bulunmanın önemli hedeflerinden biri olduğunu ve var olan rekabet ortamında tüm tarayıcıların birbirlerini etkilediklerini söylüyor. "Başka insanların fikirlerini kullanmak konusunda utanılacak bir şey yok" diyen Shaver, diğer tarayıcılarda gördükleri güzel ve kullanışlı özellikleri Firefox'a uyarlamaktan çekinmeyeceklerini de sözlerine ekliyor.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Mike Shaver hastayım sana. Açıklamalara bak yha. :D

Eklentileri olsun, hızı olsun ve simgesindeki alevinden mi diyelim benim tercihim firefox. Gerçekten işe yarar ve boğmayan bir tarayıcı.Diğer tüm tarayıcıları kullandım ama kararlık ve hızın en uyumlu olduğu firefox olduğunu gördüm.

IE'ye laf atmak yakışıksız olur tabi ancak şu da bir gerçekki eğer firefox,opera gibi tarayıcılar olmasaydı. Bırakın IE 8 i biz halen o ie6 yı görürdük ekranlarımızda .işletim sistemleri tarayıcılarla bağlantılı olacağından microsoft birçok şeye gözünü yumacak idi ve belkide şuan görüpde şaşırmadığımız şeyi o vakitler göremicektik bile.

Açık kaynaklı bu tür şeylere destek verelim derim ben

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::
"Başka insanların fikirlerini kullanmak konusunda utanılacak bir şey yok" diyen Shaver, diğer tarayıcılarda gördükleri güzel ve kullanışlı özellikleri Firefox'a uyarlamaktan çekinmeyeceklerini

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

İşte olay tamamen bu!

Mike Shaver kulanıcıların lehine olan bir açıklamda bulunmuş. takdir ettim..
Amaç kullanıcılar ve onların iyi bir tarayıcıya sahip olmasıysa tabiki nerde güzellik varsa bu dahil edilmeli.
Bence şundan şunu çaldı yarışına gireceğimize, şu tarayıcı şu tarayıcının güzel özelliğini dahil etmeli yarışında olmak daha güzel olacak.

Saygılar.....AliY

Firefox sanatçı taktiği yapıyor popülerlik azalınca saldırıyor.
Bence imajını zedelemekten başka bir işe yaramıyor

FIrefox un eksileri nedir?
1-Ilk acilis hizi cok yavas?
2-Tablardan biri gocerse tum firefox gocuyor.

Bunlar disinda Firefox 3.5 gosterim hizi olarak oldukca basarili. Su iki eksigi de tamamlarlarsa sorun kalmaz...

Shaver Aga, Ben Firefox fanatiğiyim ve seni sonuna kadar da destekliyorum, Ancak, Bak kendin diyorsun, "Başka özellikleri elbette ekleriz" diye, hadi Chrome'un hafifliğini de ekle tam süper olsun !

Firefox hesabıma para yatırsa nasıl mutlu bir kullanıcı olurum var ya off yani ......

bence şimdiye kadar en iyi hemde yan programlar sayesinde gücüne güç katıyo 3.5 tam sürümünü sabırsızlıkla bekliyom

firefoxu yalnizca yaptigim islerin duzgun goruntulenip goruntulenmedigine bakmak icin kullaniyorum. Dunyada cicili bicili gereksiz seylere ilgi duyan cok insan oldugu icin firefox is yapiyor. istediginiz eklentiyi ekleyin bunu asacak bir suru kod varken guvenlik ve hiz konusunda hala operayi tek gecerim.

IE ye laf atiyor desene IE olmasaydi simdi paraya para demezdik bu kadar kullanici varken butun verilerini de tutardik sonrada googlea olmadi yahooya oda olmadi ms e geri satardik diye

Yahu bu firefox ne katmış internet dünyasına,
hiç bir yeniliği ve öncülüğü varmı yok, işi gücü diper tarayıcıların özelleiklerini çalmak.
Kendi projesi hiç olmdı, hep diğer tarayıcıların yeniliklerini çaldı bugüne kadar.
Koskoca bi balondur firefox

Fireworks ile tanıştığımdan beri İE yi sadece ie destekli web sitelerini sorunsuz görüntülemek için kullanıyorum.Örneğin Meb in e- okul sistemine sadece ie 7 ile girilebiliyor.Fireworks ile girilse ie nin yüzüne bile bakmam.Şimdiye kadar denemediğim taraıcı kalmadı hatta arada bir diğerlerinin yeni sürümlerine de bakarım.Ama kesinlikle fireworks benim tarayıcım.

Firefox'un fanatiğiyim. Harika bir internet tarayıcı. Ama son zamanlarda firefoxun yapımcıların tavrı benim sinirimi bozmaya başladı. Kendileri artık bir kibirli oldular sormayın gitsin. Böyle giderse sırf bu yüzden bırakım firefoxu.

Firefox yetkilileri bu günlerde imajlarını hiç takmıyorlar. Bu durum onları Microsoft karşısında üstün değil küçük duruma düşürüyor. Zaten Türkçeden önce kürtçe dil desteğiyle ürün sunmalarıda ayrı bi olay oldu benim için. Chrome'dan eklenti desteğinden fazla birşeyi olmadığını ve isteyenelerin hem ekleneti desteği hemde performans sunan operayı kullanabileceğini düşünüyorum.

"Yahu bu firefox ne katmış internet dünyasına,
hiç bir yeniliği ve öncülüğü varmı yok, işi gücü diper tarayıcıların özelleiklerini çalmak.
Kendi projesi hiç olmdı, hep diğer tarayıcıların yeniliklerini çaldı bugüne kadar.
Koskoca bi balondur firefox"

Firefox, Netscape'in velihatıdır ve Javascript'in babasıdır. En büyük katkısı da benze budur. Lütfen biraz araştırıp öyle yorum yapalım.

Firefox Rc3 Geldi Sitesinden indirin hemde türkçe de var

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir