Firefox tarayıcısı iOS platformu için hazır!

Mozilla, popüler tarayıcısı Firefox'u iOS'a taşıma planı hakkındaki en büyük müjdeyi verdi!

Firefox tarayıcısı iOS platformu için hazır!

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS için uzun bir süredir beklenen Firefox sürümü nihayet duyuruldu. Mozilla, popüler internet tarayıcısının iOS platformu için hazır olduğunu ve test aşamasına geçilebileceğini açıkladı.

Firma, beta test için gerekli kaynak kodlarının tester'lara gönderildiğini ve gelişmelerden kamuoyunun bilgilendirileceğini duyurdu. iOS 8 ve daha üst sürümlerde çalışacağı öngörülen Firefox için herkese açık bir test süreci maalesef şu an için mümkün olmayacak. Apple'ın katı test mekanizması, sınırlı sayıda kullanıcıyı ve kapalı bir test sürecini zorunlu kılıyor.

Görünen o ki iOS kullanıcıları cihazlarının web tarayıcısına bir numaralı alternatif olarak gördükleri Firefox'u bu hassas test sürecinde bir müddet daha beklemek zorunda kalacaklar. Ancak yine de yapılması öngörülen genele açık bir test süreci ile Firefox'a daha erken kavuşabilmeleri de olası.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Firefox kendini çok bozdu. Neredeyse Explorer kadar hantallaştı. Bence bu konuda acil çalışmalar yapmalılar. Uzun zamandır Firefox kullanıcısı olarak chrome a geçtiğimden beri firefox görmek istemiyorum.

işim olmaz... safari ile mutlu ve huzurluyum...

FIREFOX şimdiden iSheep olmuş artık asla Firefox kullanmam...

@27 Mayıs 2015 18:14 dandroid çöplüğüne dönsene sen her iphone haberinin altında 5 kuruş etmeyen "yorum"larını görmek zorunda mıyız görüntü kirliliği arkadaşım?

Iphone zaten en ıyı web tarayıcısıyla gelıyor safarı en ıyıdır

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir