Firefox URL çubuğunu bu eklentiyle gizleyin!

Firefox'ta daha fazla çalışma alanınızı istiyorsanız, bu eklenti ile kendinize yer açın!

  • Zeynel A. Öztürk

Mozilla tarafından geliştirilen LessChrome HD adındaki Firefox eklentisi ile Firefox adres çubuğunu gizlemeniz ve web sayfaları için daha geniş bir alan yaratmanız mümkün.

Ekletiyi yükledikten sonra gizlenen adres çubuğunu görmek istediğinizde, fareyi bir sekmenin üzerine getirmeniz veya seçtiğiniz adres çubuğu kısayolunu kullanmanız yeterli. Bu işlev, Chrome'da bulunan URL çubuğunu gizleme işlevine oldukça benziyor, ancak işlevi Firefox tarayacınıza taşıyor.

Dikey alan sizin için önemliyse ve ara yüzün mümkün olduğu kadar az yer kaplamasını istiyorsanız, bu eklentiyi faydalı bulacaksınız.

İndirin: LessChrome HD

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Teşekkürler umarım işe yarar.

ne gerek var

eklentiye gerek yok f11 e basın tamam :)

Denedim pek memnun kaldıgımda söylenemez..

Chrome'dan önce davranmak istemişler.Kullanan mutlaka olacaktır ama bu güvenlik sorunlarını da beraberinde getirir.Ben kullanmayacağım eğer standartlaştırılırsa.

Eklentiyi yapan arkadaşın F-11'e basınca tam ekran olacağından haberi yok herhalde :)

bu eklenti çok güzelmiş. kesin deneyin mozilla labs ın yaptığı bir eklenti yeni sürümlerde otomatik böyle bir şey yapabilirler.
Bir de tab mix plus eklentisi çok güzel.

harika bir eklenti gerçekten. chipten böyle güzel eklentiler bekliyoruz. güzel araştırma. ayrıca F11 ile karşılaştıran arkadaşlar var. alakası yok, ne açıdan karşılaştırdınız onu anlayamadım. F11e basınca sadece tam ekrana alıyor o sayfayı. bu eklentiyle ise tam ekran olmuyor, sadece birkaç saniye sonra adres çubuğu gizleniyor ve ekranda birkaç inçlik okuma alanı ekleniyor. fareyi yukarıya götürünce tekrar adres çubuğu geri geliyor. harika bir eklenti gerçekten.

LessChrome HD ismine bakıp da google chrome ile kıyaslayanlar olmuş baktığım kadarıyla. bir açıklama getireyim bilmeyenler için. grafik arayüzüne chrome adı da kullanılıyor. ben firefoxla tanıştığım 2006dan beri bu ismi hep duydum. Google nedense tarayıcısını Chrome olarak adlandırdı ve herşey karıştı birden.

Sen de yorum yaz