Flappy Bird geri mi dönüyor?

Kısa süre içerisinde efsane olup, bir anda ortadan kaybolan oyundan iyi haberler var!

  • Ertuğrul Süngü
Flappy Bird geri mi dönüyor?
Yapımcısından ikinci radikal karar geldi

Flappy Bird adını sanıyoruz artık duymayan kalmadı. Çıkışını takip eden 48 saat içerisinde tüm dünyada fenomen olan oyun, aynı süre içerisinde de yayın hayatını sonlandırmıştı. Yapımcısının "Amacım, insanlara daha iyi vakit geçirecekleri bir ürün sunmaktı, bağımlı yapmak değil." açıklaması ile ortadan kaybolan oyun, bir ihtimal yeniden uygulama marketlerinde görücüye çıkabilir.

Oyunun yapımcısı Nyguyan, tek düze ve sorunsuz ilerleyen hayatının Flappy Bird ile alt üst olduğunu birçok kereler dile getirmişti. Nitekim kendisi ile röportaj yapan Rolling Stone isimli dergiye, "Oyunu piyasaya yeniden çıkarmayı düşünüyorum." gibi bir cümle kurdu. Flappy Bird sahneden çekildiği andan itibarense içerisine oyun kurulu olan birçok telefon, binlerce dolardan açık arttırma sitelerinde satıldı. Aynı zamanda oyunun temel yapısını baz alan, envai çeşit, farklı isimde yapım ortaya çıktı. Sadece yapıyı kullanarak oyun üreten farklı kişiler, an itibariyle gün başına binlerce doları ceplerine indiriyorlar.

Sadece tek bir oyunla yetinmeyen Nyguyan, ismi henüz bilinmeyen bir Kovboy shooter modeli oyun, Kitty Jetpack isimli farklı bir yapım ve Checkonaught adını verdiği başka bir oyuna da odaklanmış durumda ki bunlardan bazıları önümüzdeki ay piyasada görmek işten bile değil. Bahsi geçen tüm bu oyunların 8 bit teknolojisi ile üretileceği ve zorluk seviyesinin bir hayli yüksek olacağı da röportajda dillendirildi.  

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Çıksa ne olur çıkmasa ne olur kopyaları aldı başını gidiyor =D

İçerisine flappy bird kurulu olan telefonları binlerce dolardan satın alan andavalları merak ediyorum. Oyunun apksı internette mevcut, isteyen bu gereksiz oyunu hala yükleyip oynayabilir.

@12 Mar 2014 19:41 Belki bazı andavallar vicdanen korsan kullanmıyordur?

@12 Mar 2014 19:41 la mal androidleri satılmıyor o fiyata androidde apk varda iosda yok gerizekalı ios kullananlar alıyor

@12 Mar 2014 19:41 İphone kullannanlar napsın? ;)

@12 Mar 2014 19:41 bahsedilen telefonlar iphone.

@12 Mar 2014 21:39 Biraz araştırda sonra yorum yap oyun "ücretsizdi" zaten =D

Ya nedir arkadaş ya binlerce dolarmış sanki uçak alıyon bi oyuna bu kadar para vermek saçma

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost