Flappy Bird, karton kutuya girdi!

Ortalığı ayağa kaldıran oyun Flappy Bird'ü kutuya soktular; bakın ortaya ne çıktı...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Flappy Bird, karton kutuya girdi! Bu Flappy Bird'ü ne kadar oynamak isteseniz de muhtemelen oynayamayacaksınız, ancak izlemeniz mümkün
İlgi çekme garantili...

Mario'yu andıran grafikleriyle milyonları kendine bağımlı yapan Flappy Bird, uygulama mağazalarından kaldırılmış olsa da, artık hayatını başka bir şekilde devam ettiriyor. Fawn Qui'nin Flappy Bird'ünün, diğer Flappy Bird kopyaları gibi mağazalardan kaldırılma olasılığı yok, çünkü oyun gerçek hayatta oynanıyor.

Qui'nin Flappy Bird'ü, bir karton kutunun içine yerleştirilmiş düzenek sayesinde çalışıyor. Arka plan, iki rulo yardımıyla hareket ettiriliyor, kuşu da iki düğmeli uzaktan kumandanız yoluyla yukarı ve aşağı taşıyabiliyorsunuz. Amacınız ise orijinal oyundakiyle aynı; kuşu bacaların arasından geçirmek. Başarısız olduğunda kutunun kapağı kapanıyor.

Qiu, Flappy Bird'ü karton kutuya getirirken benzer projelerden ilham aldığını söylüyor. Qiu'ya göre fiziksel Flappy Bird, insanların ilgisini çekiyor. Çünkü karton kutuda oynadığınız oyun, sadece sizinle cebiniz arasında olmaktan çıkıyor, etrafınızdaki insanların da merakını uyandırıyor, böylece "kazanmanız ve kaybetmeniz daha dramatik bir hal alıyor." Qui'ye göre fiziksel Flappy Bird'ün bir başka iyi yönü, size reklam göstermemesi.

Qui, orijinal Flappy Bird'ün hayranı olduğunu, ancak onda henüz ustalaşamadığını, en yüksek puanının "5" olduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

adam oyunu yapıyor en yüksek skor 5 vay be.

telefonumda halen var deli ediyor adamı

@23 Şub 2014 17:11 berbat biroyun hayla oynanıyormu

çok güzel bir oyun. Bağımlılık yapıyor resmen ;) Tavsiye ederim

güzel fakat abartılıcak bir yönü yok

muhteşeeeeeeeeeeeem bir oyun

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost