Flaş diskin mucidinden akıllı klavye

Akıllı telefon, akıllı eşyalar derken sıra ona geldi: İşte karşınızda dünyanın en akıllı klavyesi!

Flaş diskin mucidinden akıllı klavye

Bilgisayarların ve telefonların hayatımıza girmesiyle beraber sırt ağrısı, bilek ve el ağrıları gibi sağlık sorunlarıyla sıkça karşılaşmaya başladık. Bu tür durumlara engel olmaya yönelik çeşitli ergonomik çözümler tabii ki var, ancak hiçbirinin klavye ve monitör ikilisindeki sorunu tam olarak çözdüğü söylenemez.

USB flaş disklerinin mucidi Dov Moran, klavyelerin nasıl daha ergonomik bir yapıya kavuşturabileceğini uzun uzun düşünmüş. Moran, sonunda üzerinde kendi ekranı bulunan bir klavye meydana getirmeye karar vermiş. Ekran, yazdığınız metnin son satırını göstermeye yarıyor. Böylece metin, monitörünüzle aynı anda klavyenin üzerindeki ekranda da görünmüş oluyor. Bu sayede teorik olarak daha verimli bir biçimde yazı yazabiliyor, yazdığınız metne daha kolay odaklanabiliyorsunuz.

İlk olarak İsrail'de piyasaya sürülecek olan klavyenin yaklaşık 100 dolara satılacağı söyleniyor.

Dov Moran'ın ekranlı klavyesinin nasıl çalıştığını videomuzda görebilirsiniz!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

çok iyi düşünülmüş bi tasarım. İnşallah yaygınlaşır çünkü gerçekten ekrana bakmadan düzgün yazmaya çalışmak bir ihtiyaç...

daktilo terk.

müthiş icat

Daktiloya alisanlarin isine yarar, normal bilgisayar kullanicisi icin ivir zivir...

güzel ve akıllıca bir icat olmuş.

Bencede Çok Güzel Düşünülmüş İkidebir başımı Ekrana Kaldırmaktan Kurtulurum :D

bi bu dandini klavyeye bakın bir de logitech wave'e hangisini seçersiniz?

Bu kadar aglamak yerine F klavye ile 10 parmak ogrenin. 3 ayinizi almaz. Hem 300 TL niz cebinizde kalir hem de hizli yazarsiniz, fena mi? Klavye orada 100 $ ise Turkiye de en az 300 TL olur herhalde.

@10 Eyl 2012 01:21 vergileri unuttun herade??

Daktilonun yeniden icadı.

çok sık yazışan kişiler için telefonlarını bluetooth ile baglayıp ordaki ekrandan yatarak rahatca bi şekilde konuşma imkanı sağlansa Gmail gtalk hotmail skpe msn face talk gibi bilindik yazışma saglıyan uygulamalarda ve cep telefonu msjlaşma esnasında karşı tarafında yazdıgını gösteren ufak bi ekranıda olsa güzel olurmuş leptoplarda ki ekran ışığının gözleri yorması koca ekrana bakma zorunlulugu bence kalkmış olur bunlar çin tablet leptoplar pc ler var ama cogu rahatsız ürünler yatarak gtalk face talk hotmail msn cep telefonu mesajlaşmasını ufak tek bi klavyeden yapmak tv karşısında yada uzanarak msjlaşmak çok iyi olurdu tembel insanlık iiçin harika bi tasarım olurdu.

şifre girerken problem olmasın...?

Bu kadar aglamak yerine F klavye ile 10 parmak ogrenin. 3 ayinizi almaz. Hem 300 TL niz cebinizde kalir hem de hizli yazarsiniz, fena mi? Klavye orada 100 $ ise Turkiye de en az 300 TL olur herhalde _________________________________________________________________ arabaya da binmiyelim dimi hzlı koşmayı öğrenelim böylece spor yapmış oluruz fenamı :)

EN YAVAŞ yazmayı Q klavye iel becerebilirsinz.

akıllı klavye,akıllı don,akıllı herşey,akılsız insan

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir