Flex tabanlı yeni arama motoru

Searchme, "Cover Flow" görünümlü, gerçek bir internet arama motoru olarak kullanıma açıldı.

Flex tabanlı yeni arama motoru
Searchme

iTunes ve iPhone kullanıcılarının "Cover Flow" görünümü olarak tanıdıkları arabirim bu defa gerçek bir internet arama motoru olarak karşımızda.

Searchme (www.searchme.com) arama sonuçlarını benzer kategoriler altında topluyor ve sayfa üzerine tıklamadan önce oldukça kullanıcı dostu bir ara yüz üzerinden hızlıca gözden geçirmenize imkan tanıyor. Searchme henüz kapalı beta konumunda, yani sadece e-posta daveti ile kullanıcı kabul ediyor. Yeni arama moturu aynı zamanda Adobe'nin geçtiğimiz Flex 3 açık kaynak kodlu geliştiricisi (SDK) (www.adobe.com/products/flex) ile neler yapılabileceğini ortaya koyuyor.

Searchme, görsel ağırlıklı arama motorları kategorisinde 2002 yılından bu yana kullanımda olan RedZee Search'e (www.redzee.com) rakip olmayi hedefliyor.

Murat Karslıoğlu

Video: Searchme'de arama nasıl yapılıyor?

Introduction to SearchmeIntroduction to Searchme
Searchme is a new search engine that shows you the search results as a stack of pages you can flip through. Searchme's engine delivers results as a browsable stack of "pages" -- pictures of actual web pages that users can check out before visiting them. Searchme also suggests categories to users as they type in search terms, providing shortcuts to the best results

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

iide bu adrese nerden giricez onuda yazsaydınız çok ii olurdu walla:D

Valla kusura bakmayın ama google gibi tutulmaz yani genede emeklerine sağlık ne diyim..!

haberde kapalı beta diyor, adresi veriyor hala adresi verin diyenler çıkıyor :) Arama motoru mantığı bu işte ara bul :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play