Fonkraft'ın modüler cebi "askıya" alındı

Yeni dönemin kapılarını aralaması beklenen bu ilginç cep, hiç beklemediği bir engelle karşı karşıya!

Fonkraft'ın modüler cebi "askıya" alındı

Google'ın cep telefonlarında yeni dönemi başlatacak olan modüler cep telefonu Project Ara'yı bekleyeduralım, diğer yandan farklı isimlerin de bu konuda çalışmaları olduğu açık. Fonkraft adında bir şirketin de modüler cep telefonu tasarladığını ve piyasaya çıkması için eylül ayını beklediğini geçtiğimiz günlerde yazmıştık hatırlarsanız. Şimdi buna yeni haberler de eklendi, ancak bu seferki üzücü.

Modüler cep telefonu projesiyle bir fon toplama sitesi olan Indigogo'da bağışçılara açılan Fonkraft, ilginç bir şekilde sayfasının askıya alındığını öğrenmiş. Indigogo'nun açıklaması ise, "güvenlik standartlarının karşılanmaması sebebi ile..." şeklinde altı tam doldurulmamış bir ifadeden oluşuyor. Bunun üzerine sitemde bulunan bir tweet atan Fonkraft, modüler cep telefonunun destekçisi olanlara yeni haberler için beklemede kalmaları notunu düşmüş durumda.

Haber yayına hazırlanırken Indigogo'da, Fonkraft'ın sayfasına halen erişilemiyordu. Konunun ardında aslında ne yatıyor, henüz bilmiyoruz. Her iki taraftan yeni açıklamalar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Kesin google talimat verdi

Konunun altında kesin Google yatıyordur :)

söylemiştim önceki konudaki yorumlara bakarsanız

gelecek modüler telefonda

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir