Formula 1 pilotu pisti böyle görüyor!

Bir Formula 1 pilotunun pisti nasıl gördüğünü, nelere odaklandığını bu ilginç videoda görün!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Formula 1 pilotu pisti böyle görüyor! Bir Formula 1 pilotunun pisti nasıl gördüğünü, nelere odaklandığını bu ilginç videoda görün!

Formula 1 pilotlarının çok iyi reflekslere sahip oldukları bilinir, peki bu pilotların görüşünü nasıl etkiliyor? Cevabı merak eden Sky Sports, Force India pilotu Nico Hülkenberg'e odak noktasını izleyen bir gözlük giydirdi ve pilotun hangi noktaya, ne kadar süreyle odaklandığını ortaya çıkardı.

İnsan gözü oldukça dar bir alana odaklansa da beyin, etrafında olup bitenleri işleyip boşlukları doldurma konusunda gayet başarılı. Direksiyonun etrafına yerleştirilen ışıkların amacı da bu. Pilot, gözünü yoldan hiç ayırmadan, önündeki ışıkları yorumlayabiliyor. Bir F1 pilotunun bazen düşünmeden verdiği göz tepkilerini izlemek şaşırtıcı olduğu kadar etkileyici de.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

artık motogp ve f1 i izleyemiyoruz. her şeyi paralı kanallar satın alıyor. :(

@07 Temmuz 2016 21:05 Kısa sürede daha çok para kazanmak uğruna riske attıkları şeyler var. Kullanılan yöntem izleyici kitlesini düşürüyor ve potansiyel izleyicilere ulaşmayı da zorlaştırıyor. İşin hükümet kısmıysa tam bir klasik ! En az masrafla en fazla gelir getiren ve insanları en fazla holiganlaştıran hangisiyse insanları ona yöneltmek.

Berbatmış hiçbir şey göründüğü kadar güzel ve kolay olmayabiliyor.

Adam yola bakıyor beyler, dağılın.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost