Fossil 260 milyon dolara Misfit'i satın aldı

Dev şirket, giyilebilir teknoloji alanında ne kadar ciddi olduğunu bu satın almayla kanıtladı!

  • Onur Seven
Fossil 260 milyon dolara Misfit'i satın aldı

Saat devi Fossil, akıllı saat işinde ne kadar ciddi olduğunu giyilebilir cihaz üreticisi Misfit'i 260 milyon dolara satın alarak gösterdi. Misfit, aktivite ve uyku monitörü gibi çeşitli giyilebilir cihazlar üretiyor. Fossil özellikle Misfit'in en cazip yönünün pil ömrü teknolojisi olduğunu söylüyor.

Fossil, Skagen de dahil olmak üzere sahip olduğu 16 marka genelinde Misfit teknolojisini kullanacak. Teksas merkezli şirket ayrıca Michael Kors, Tory Burch ve Kate Spade gibi birçok büyük markalar için saat üretiyor.

Fossil, geçtiğimiz Ekim ayında Q serisini piyasaya sürmüştü. Yeni giyilebilir aksesuarlar arasında akıllı saat ve bileklikler yer alıyordu. Koleksiyonun merkezine ise Fossil Q Founder olarak lanse edilen, Android Wear işletim sistemine sahip, 275 dolar maliyetli bir dokunmatik saat yerleştirilmişti.

Fossil üretim alanını genişletmek için yatırımlarını sürdürürken rakipleri de giyilebilir teknoloji alanına yönelik hamleler yapmaya devam ediyor. Son olarak İsviçreli saat üreticisi Tag Heuer, bu hafta başlarında 1.500 dolar fiyat etiketine sahip ilk lüks akıllı saati "Connected"i tanıtmıştı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Hadi baam hele .

Fossil en tarz klasik saat üreticilerinden biri. Aceleye getirip kullanışsız bir akıllı saat üretmemeli aman.

@13 Kasım 2015 22:48 en tarz klasik saat markası fossil mi? hadi oradan be...

@GORT Peki sen ne takıyosun GORT, 4.1 Milenyum faciası, dedenden kalma Nacar'mı, Zenith'mi? Tarz saat markası nasıl oluyor, yazda ufkumuz açılsın.

@GORT Yerden göğe kadar haklısın Fossil ''klasik saat' markası değildir. Modern görünümlü şık tasarımı ile nitelikli saat markasıdır. Yaşamayı ve genç kalmayı seven insanların tercihidir. Kimse zorla bir Fossil saat almak zorunda değildir elbet, tüm tercihlere saygı duyarım. Fossil'i ancak yaşayan canlı Fosiller beğenmez! :)))

@14 Kasım 2015 14:14 ben modern marka kullanıyorum CASIO... FOSSIL gerçek anlamda saat markası bile sayılmaz... SEIKO, ORIENT ile kıyasla çok sıradan...

@GORT Modası geçmiş marka değil mi CASIO, 1990 da popülerdi 2000 lere geldiğinde sizin deyiminizle 2. Milenyum yani, yıldızı söndü! Seiko nitelikli saat üretir onunda devri kapandı, sadece uzak doğuda duvarlarda büyük reklam panosu kaldı, sadece ülkemizde baştacı ediliyor! Orient'e gelince alalade sıradan bir marka. Kedi uzanamadığı ciğere mındar dermiş, kendine bir Fossil al bitsin bu her şeye kontra oluşun, eminim fikrin değişir!

Fossil'in tasarımına ve kalitesine güveniyorum, şık güzel saatler üretiyor! 5 adet var biri alüminyum gövdeli tam 12 yıldır takıyorum! Umarım nitelikli bir şey çıkartır, yeniliğe açık olmak lazım fakat ben kronograflı saatleri tercih ederim. Fossil el atmışsa Fossil Q Finder ile sürprize açık olunmalı!

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play