Fotoğraf çantası almanın püf noktaları

Dijital fotoğraf kursumuzun 10. bölümünde, çoğu zaman dikkate almadığımız çanta konusunu inceliyoruz

Çanta seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Çanta seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Satın alacağınız bir çantada şu özellikleri arayabilirsiniz:

* En zorlu koşullarda fotoğraf turlarına çıkabileceğinizi dikkate alarak, nispeten su geçirmeyen kumaştan, dayanıklı, sağlam fermuar ve klips sistemlerine sahip bir çanta olmasına dikkat edin. Bazı sırt çantası modelleriyle, şiddetli yağışlarda kullanmak üzere koruyucu bir kılıf da bulunmaktadır.

* Satın alacağınız çanta hem mevcut hem de gelecekte kullanmayı düşündüğünüz ekipmana uygun sayıda ve boyutta bölmeye ve göze sahip olsun. Burada çantanın boyutu ve dolu ağırlığı ile taşıma kolaylığı arasında bir denge tutturmanız gerekebilir. Dijital fotoğrafçılar içinse pil, bellek kartı, hatta dizüstü bilgisayar gözleri olan zengin çanta çeşitleri piyasada bulunabiliyor.

* Fotoğraf çantası seçiminde en önemli faktörlerden biri konfordur. Bu yüzden çantanın kayışları kolay ve rahat taşımaya izin vermeli, omzunuzda, belinizde veya sırtınızda dengeli bir ağırlıkla taşınabilmeli, ayrıca içindeki ekipmanlara rahat erişim imkanı vermelidir. Çantayı satın alırken üzerinizde deneyerek erişim kolaylığını test edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Mükemmel bir yazı dizisi, CHIP'e teşekkürler.

Ziyaretçi arkadaşın yorumuna katılıyorum çok güzel ve önemli bilgileri sunuyorlar Teşekkürler CHIP.

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir