Foursquare, kapılarını herkese açtı...

Yanlış kararlar sonrasında önemli kan kaybı yaşayan mobil uygulama, kurtuluş için düğmeye bastı!

  • Cem Şancı
Foursquare, kapılarını herkese açtı...

Foursquare, çok popüler bir uygulamayken, yaptığı stratejik hatalarla popülaritesini önemli ölçüde kaybetti. Ana uygulamayı bir tür mekan tavsiyeleri uygulamasına çeviren Foursquare, eskinden olduğu gibi kendini belli mekanlarda check-in yapmak isteyenler içinse, Swarm ismili bir yan uygulama çıkardı. Elbette bu da önemli bir kullanıcı kaybına neden oldu.

Foursquare şimdi daha çok kullanıcıyı kendine çekmek amacıyla, uygulamayı kullanmak için hesap açma zorunluluğunu kaldırdı. Böylece uygulama, giriş yapmasanız bile size mekan tavsiyeleri sunabiliyor. Dahası kullanıcılar da, yine giriş yapmadan, bu tavsiyeli geliştirmek için kendi önerilerini bildirebiliyor.

Bakalım, bu yeni hamle Foursquare'in kan kaybını durdurmaya yetecek mi; yoksa Foursquare de, pek çok uygulama gibi verilen yanlış kararların kurbanı mı olacak...

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

FQ eski halini özledim :(

Swarm hamlesi bence doğruydu.

hiç gerek sok swarm çıkalı ben FQ unuttum bile açmıyoru dahi

yaw tam uygulamayı indirdim ertesi gün swarm güncellemesi geldi sonra sildim ikisini de. saçma sapanın da ötesinde bir hal aldı..

Bunlara uygulamayı ikiye bolelim insanları yer işaretleme için swarm diye bir uygulamaya yonlendirip asıl uygulamamızıda mekan keşif uygulaması yapalım fikrini veren kimse hemen işten çıkarılmalı güzelim platformu bitirdiler pekala swarma gerek kalmadan hem yer check in hem mekan uygulaması yapabilirlerdi insanlarda daha da çok beğenir daha da sadık kalırlardı...

sahibi ne kullanıyor acaba. mahvetti uygulamayı. yazık!

fq yetiyordu gerek yoktu swarm hala saçmalıktan başka birşey değil

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play