Foxconn CEO'sundan çarpıcı açıklama

Teknoloji devinin CEO'su, akıllı telefon almak isteyenlere tartışma çıkaracak bir öneride bulundu!

Foxconn CEO'sundan çarpıcı açıklama

Foxconn'un yıllık hissedar toplantısında konuşan CEO Terry Gou, yatırımcılara Samsung Galaxy S III'ü almayı ertelemelerini önerdi. Gou'ya göre Apple'ın yeni akıllı telefonu, Samsung'un cihazına fark atacak.

China Times'ın haberine göre Gou, Hon Hai'nin pazarlama ve üretim gücü ile Sharp'ın teknolojileri sayesinde Apple'ın, Samsung'un önüne geçeceğini iddia etti.

Daha çıkmasına aylar olan bir cihazın, ön siparişte 9 milyondan fazla satmış bir telefondan daha iyi olduğunu öne sürmek oldukça iddialı bir hareket, ancak Gou'nun bu çıkışının nedeni, en büyük ortaklarından birini desteklemek olabilir. Bir başka ihtimal de, Gou'nun yeni telefonu görmüş ve gerçeği söylüyor olması.

Sebebi ne olursa olsun, akıllı telefon alacakların birkaç ay beklemesi gerektiği doğru. Daha büyük ekran, LTE uyumluluğu ve yepyeni tasarımı ile yeni iPhone'un pazarı sarsacağı kesin.

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

ayfon aynı ekranla iphone4g yada aynı tasarımla çıkarsa hüsran olmazmı bence şuan gs3 ideal

sgs3 berbat bir telefon..hazır sgs2 fiyatı düşmüşken almak daha mantıklı..pazardaki hala en iyi telefon sgs2 bence..super amoled plus ekrandaki görüntü kalitesi hiçbir telefonda yok..

@23 Haz 2012 12:40 iphone ekranı bence klasik ama 3.8 veya en fazla 4"e çıkabilir ama böyle de iyi. cep telefonu bu taşınabilirlik çok önemli ..

@23 Haz 2012 13:46 iphone'daki retina ekran daha iyidir sanırsam piksel olarak. s2 görmedim ama iphone'da pikselleri gözle görmek mümkün değil resmen.

Gou'ya göre Apple'ın yeni akıllı telefonu, Samsung'un cihazına fark atacak. zaten atıyor ki ::)

iphone 5 piyasaya çıktıda haberimiz mi yok??nasıl fark atıyormuş??yoksa sende iphone5 i görenlerden misin??htc samsung lg hepsi iphoneye fark atıyor ama senin gibi telefondan anlamayan şuursuz tüketiciler iphone yi en iyi telefon sanıyorlar..

@23 Haz 2012 12:48 bir tane de elmaya para veren biri :)

@23 Haz 2012 13:44 onların hiçbiri iphone'a fark atamaz. 300 liraya ucuz çin malı telefon satmakla olmaz bu iş.

Piyasa şartları gerçekleri söyleyecek kadar değerli midir? Bence işin siyasetini yapıyorlar.

kimse ayranım ekşi demez herkes kendi ürününü över bu kada basit.

@23 Haz 2012 13:20 çoğu zaman öyle ama ikisini de kullananlara soracaksın onu.

IPhone Türklere yasak olduğu için isterse 6 çıksın farketmez. Amerikada bir Amerikalı olmadığınız sürece IPhone'a para vermeniz salaklık.

ölürümde iphone almam..o parayı haketmeyen telefon..

@23 Haz 2012 13:42 büyük konuşma hacı

IPhone gs3'e fark atmasını atamıyor. Foxconn CEO'sunun böyle konuşmasının nedeni acaba baş tedarikçisi olmasından olabilir mi? Bence tamamen taraflı bir görüş (çok normal galiba:)) gs3 kesinlikle şu ana kadar çıkan İPhone'lardan iyi tabi zevklere göre Android-İOs tartışılır ama İOs 6 ile Apple'ın birçok özelliği Android'den alması Android 4'ün gayet iyi olduğunu gösterir. Tabii muhteşem yazılım+iyi donanım güzel bir telefon eder.

@23 Haz 2012 14:16 dogru bir yorum

@23 Haz 2012 14:16 ios 6 hiç bir özelliği android'den almamıştır. android apple sayesinde var olmuştur ve çoğu şeyi apple'dan çalmıştır. son çıkan iphone 6 ay önce çıktı, s3 daha yeni çıktı. berbat yazılım + şişirilmiş donanım hiçbir şey etmez. ayrıca kalite 0. çin malı telefonlar alsan da aynı kaliteyi görürsün.

Apple iyi bir marka adı yetiyor zaten ama kendinide çok büyük görüyor apple nin bu kadar deger kazanmasının nedeni ise böyle adamların reklamını yapılması hemde apple teknik yönden de kusuruda cok tur batarya sorunu gibi baska cihazlara veri göndermede de sıkıntı çıkarıyor

Çin kokan kalitesiz plastik telefona para verecek kadar ensyi degilim. İslemci gucu guzel ama 5 uygulama acinca yigilip kalan bir ÇÖP. Android ezikliktir.

@23 Haz 2012 17:21 yaş kaç? 10 - 15?

Arkadaşlar 1 aydır aynı anda hem 4S hemde Galaxy Note kullanıyorum fakat Android'in bence daha çok yol katetmesi gerekiyor.Ben İOS kadar stabil bir işletim sistemi görmedim.

İphone baktığımızda performans açısından samsungdan iyi değil ama iphone kullananlar performansdan için değil tasarım ve kullanım kolaylığı için tercih ediyorlar, samsung ise performans ve özellik için tercih ediliyor. her 2 telefonu kullananda memnun

iphone 5 daha performanslı. sizin tam tersini söylemenizin nedeni, sadece kağıt üzerinde yazanlara aldanmanız. hiç bir şeye inanmıyorsanız ikisini de elinize alın test edin. foxconna katılıyorum..

herkes apple'ın reklamcılığından bahsediyor ama farkındaysanız her yerde galaxy reklamları var apple'ın bunlarla uğraşcak vakti yok.

i phone çok pahalı...

her zaman için kalite, estetik, performans ve işlevsellik arayanlar tabi ki sevgili Apple ürünlerinden şaşmazlar. gerçek profesyoneller ve hayata karşı bir duruşu ve değer yargıları olanlar şüphesiz ki Apple ürünleri kullanır. diğerleri ise sadece günü kurtaran ucuz bir teferruattan ibarettir....

apple ı birazcık tanıyorsam iphone 4s in birkaç özelliğini yükseltir ufak değişiklikler yapar kasayı değiştirip biraz inceltir 2 katı fiyata çakar 8 ay sonrada 5s i çıkarıp bu cihazı çöpe çevirir

birileri samsung un satış rakamlarından feci tedirgin olmuş belliki :)

Beyler Apple'ın cihazları Çin'de Foxconn'ds üretildiği için bunu demesi normal. Samsung bütün parçaalarını kendi üretip kendi montajlıyor (bunun arasında iPhone ve iPad'de kullanılan A4, A5, A5X işlemcileri de dahil). Çin malı olan aslında Apple'dır, Samsung ise Güney Kore malı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir