Foxconn çıkartılabilir bir trackpad planlıyor

Teknoloji devinin laptop'lara getirmek istediği bu şaşırtıcı "fare" çözümü bakın nasıl işleyecek...

Foxconn çıkartılabilir bir trackpad planlıyor

Laptop kullanıcıları, genellikle bilgisayarlarının üzerindeki trackpad ile yetinmezler ve çantalarında bir fare taşırlar. Bunun nedeni tabii ki farenin daha rahat kullanılması ve fazla hassasiyet sunması. Foxconn'un yeni patent başvurusu ise trackpad'i bir fare gibi kullanmamızı sağlayabilir.

Foxconn'un çözümü, laptop'tan sökülebilen ve ayrı olarak kullanılabilen bir trackpad'i tarif ediyor. Böylece trackpad'i daha özgürce kullanmanız mümkün oluyor. Ancak patent, sökülen trackpad'in normal bir fare gibi kullanılabileceği konusunda herhangi bir şey söylemiyor.

"Çıkartılabilir touchpad'li laptop" adını taşıyan patentin gerçeğe dönüşme garantisi, her zaman olduğu gibi yok. Ancak Foxconn'un düşüncesi çıkartıldığında fareye dönüşen bir trackpad meydana getirmek ise, böyle bir çözümün çoğu laptop kullanıcısının işine yarayacağı kesin.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bu acerde zaten var

Kablosuz farelerin yerini yinede tutmaz. Daha öncede kumanda şeklinde hp fareler vardı laptopla geliyordu ama ne yazık ki kullanışlı olmadı. Ele avuca gelmedikten sonra bir anlamı kalmıyor. Ha çıkarılabilir bir touchpad eğer avuca sığacak şekilde şişme mekanizmasına sahip olursa kullanışlı olabilir o zaman.

ne işimize yarıyacak

Kesinlikle, touchpad kesinlikle pratik bir araç değil. Ibm'in (Lenovo) kullandığı tarz bile daha pratik.

İşte bu tutar...

Düşünce gayet mantıklı.bu resme bakarak kullanılabilir değil diyebilmek ayrı Bi yetenek olsa gerek :) Biz Türkler ileri görüşlüyüz hem de çok :):):)

sonradan bükülmesi gereceği için microsoft arc touch mousela patent sorunu yaşar. ki microsoft da haklı çıkar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir