Foxconn: "Hangimiz hayvan değiliz ki?"

İşçilerine hayvan benzetmesi yapan dev şirket durumu kurtarmak için bakın neler dedi neler...

Bir kaç gün önce Foxconn'un üst firması Hon Hai'nin sözcüsü Terry Gou'nun "Hon hai dünya çapında 1 milyondan fazla çalışanı var ve insanlar da hayvan olduğuna göre, 1 milyon hayvanı idare etmek bana başağrısı yapıyor" sözleri internete düştüğünde oldukça tepki toplamıştı.

Bu sözlerin ardından özellikle Foxconn'un çalışma şartları ile ilgili intihar vakalarından sonra Foxconn Gou'nun sözlerine açıklık getirmeye çalıştı.

Foxconn özetle Terry Gou'nun özellikle bir grubu hedef almadığını, insanların tümümün hayvan familyasında kabul edilerek bunun söylendiğini ve Terry Gou'nun tüm insanlara genel anlamda söylediğini ifade ederek, Çin Mandarin dilinden tercümesinin tam anlamıyla doğru olmadığını ifade etti.

Apple ve diğer dev şirketler için ürün üretimi yapan firmalardan en önemlilerinden biri olan Foxconn da özellikle bir grup işçisinin toplu intihar tehdidinden sonra medya baskısından rahatsız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

insanlığa hakaretten dava açılmalı.

Eh işte, büyük baş hayvanı da şirketin sözcüsü yapmışlar bunda bir tuhaflık yok... Şunu da görmüş oluyoruz ki patron her yerde patron...

Bazılarımız daha fazla hayvan

Terry Gou doğru söylemiş, katılıyorum. İnsana seven yaranmaz.

Terry Gou ya destek için, ben de hayvanım diyorum!

Karın tokluğuna çalıştır utanmadan bide hayvan de ha bu kadar yüzsüzlükde olmazki.Doğru ya bu Dünyada dürüst olmak eneyilik oldu.Artık bu modern Dünyanın terndi bu oldu,3 kruşa çalıştır,hayvan muhammelesi yap,dalga geç,tüm sosyal güvencelerini ellerinden alın.Her gün yüz kişi ölsede nasıl olsa onların yerine bin kişi gelecek.Bunlar niye öldü veya intiher etti diye hesap soranda yok.Nasıl olsa insandan ucuz ne varki bence şuan bu Dünyda en ucuz şey insan.Bir zenginin evinde beslediği hayvan kadar değer vermiyorlar kendi çalışanlarına Bu Dünyada tekrar bi Nuh tufanı benzeri bir şeylerin olması şart.

niye ya adam doğru demiş dünya niye kızıyor madem maymundan geldiklerine inanıyorlar allahı kabul etmiyorlar ozaman hayvandanda aşağılar bunlar. buna kızacak bişey yok bence ..

e adam doğru söylemiş ne varki bunda?

BU kadar açık laftan kimse kıvırtamaz!:) İntihar edeni en bol şirketin yöneticiside böyle olur işte! Foxconn da hayvanlar ve Google da insanlar çalışıyor çok açık!:)

çok kızdım foxconn anakartımı söküp atıyorum :) haha adam doğru demiş tepki neye ben anlamadım.dürüst bir şekilde ifade etmiş :)

"Karın tokluğuna çalıştır utanmadan bide hayvan de ha bu kadar yüzsüzlükde olmazki.Doğru ya bu Dünyada dürüst olmak eneyilik oldu.Artık bu modern Dünyanın terndi bu oldu,3 kruşa çalıştır,hayvan muhammelesi yap,dalga geç,tüm sosyal güvencelerini ellerinden alın.Her gün yüz kişi ölsede nasıl olsa onların yerine bin kişi gelecek.Bunlar niye öldü veya intiher etti diye hesap soranda yok.Nasıl olsa insandan ucuz ne varki bence şuan bu Dünyda en ucuz şey insan.Bir zenginin evinde beslediği hayvan kadar değer vermiyorlar kendi çalışanlarına Bu Dünyada tekrar bi Nuh tufanı benzeri bir şeylerin olması şart."

Nuh tufanı benzeri bir şey bu dünyayı kurtaramaz ve düzene sokamaz. İnsanlığın miadı doluyor artık! İnsanların zordan zoru görmelerine az kaldı desek yeridir. Hiç bir şey eskisi gibi olmayacak ve belki de bu zamanlarda hayatta olduğumuz için lanet edeceğimiz günler olacak. Bu günlerde sabretmek en iyi şey olacaktır.

Bu dünya ancak kıyametle kurtulur ki ona da çok var desek yeridir.

Şimdi herkes bu adama kiziyorda suanda iphonelari ipadlari üreten bu firma (daha ornekler cogaltilabilir) hangimiz somut bir tepki gösteriyoruz ki? Ben dahil hemen herkes anca şirketi böyle oturduğumuz yerden kiniyoruz

:@ Neden o 1 milyon Çalışanı da kendine benzetmek isteyip hayvanlara hakaret etmiş ayrıca bn onu anlayamadım ama ilk yorumdaki gibi oturup kınıyorum .d

Sen de yorum yaz