Foxconn: "iPhone 5'i üretmek çok zor"

Dev şirket, bu kez de patronunun ağzdından, iPhone 5 hakkındaki bu gerçekleri ortaya döktü...

  • Zeynel A. Öztürk
Foxconn: "iPhone 5'i üretmek çok zor"

iPhone 5'in üretimi için "yapa yapa öğreniyoruz" diyen Foxconn, Apple'ın popüler cebini üretmekte çok zorlandıklarını bu kez patronunun ağzından onayladı.

Çalışma şartlarıyla zaman zaman tartışmalara konu olan Çinli teknoloji şirketi Foxconn'un yönetim kurulu başkanı Terry Gou, Apple'ın talep ettiğinden çok daha az iPhone 5 ürettiklerini söyledi. Gou, Wall Street Journal'ın haberine göre iPhone 5'in yapımının oldukça ince bir iş olduğunu, siparişlerle başa çıkmakta zorlandıklarını söyledi.

Gou, iPhone'un üretimindeki sorunun tam olarak ne olduğunu açıklamamayı tercih etti. iPhone 5'in dokunmatik sensörleri ekran ile aynı tabakaya getiren yeni teknolojisinin ve kolay çizilebilen alüminyum arka yüzeyinin sorunlara neden olabileceği düşünülüyor. Birçok iPhone 5'in kutusundan çizikli çıkması nedeniyle geri iade edildiğini daha önce sizlerle paylaşmıştık.

iPhone 5'in satışlarının son durumu hakkında henüz Apple'dan gelen bir açıklama yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Günde 100 tane üretse yeter

Günde 100 tane üretse yeter . Apple'nin taktiği zaten ulaşılması ne kadar zor olursa o kadar lüks gözüküyor . Apple --> Hırsız .

yeryüzünde bu foxconn kadar hem sorunlu ve bi o kadar sorumsuz bir firma yoktur herhalde. tam bir çakma çin firması....

ben de birşey itiraf edeyim. eğer üretim fiyatının 5-6 katına hatta bazı az gelişmiş ülkelerde 3.500 TL'ye satılan bu telefonu alsam kendimi mantıken sorunlu hissederdim

Bütün Foxconn çalışanları Samsung'a gittsinler işi öğrensinler. :-)

@10 Kas 2012 15:38 arka kapağı açılmayan ve ucuz plastikten yapılmayan bir üründen bahsediyoruz. samsung foxconnu ziyaret etsin ve nasıl kaliteli bir ürün üretilir görsün. samsung'un kalitesiz olduğunu bilmeyen var mı? ben de android kullanıyorum ama samsung olmasaydı android adı daha kaliteli bir şeyi çağrıştırabilirdi.

@10 Kas 2012 22:00 kimin kalitesiz olduğu ortada :))) sen git fanboyluk yap iphone için

@10 Kas 2012 15:38 saçmalık ve ebleklik konusunda güzel bir yorum olmuş aferim evladım....

Arkadaşlar milletin parası sizimi gerdi anlamadım ne enayisinden bahsediyorsun kedi seni ben köpek gibi çalıştım zamanında millete hesap vermeden istediğimi almak için şimdi siz çıkmışsınız saçma sapan milleti kendi paralaroyla eziyorsunuz çalış seninde olsun kedi uzamasın dilin fazla.

@10 Kas 2012 17:36 +111111 kimsenin kimseye karışma hakkı yoktur. herkes kendi kafasına yatanı alır. ZEVKLER TARTIŞILMAZ!

Kesinlikle iphone bir saçmalık harikası

10 Kas 2012 15:38 arka kapağı açılmayan ve ucuz plastikten yapılmayan bir üründen bahsediyoruz. samsung foxconnu ziyaret etsin ve nasıl kaliteli bir ürün üretilir görsün. samsung'un kalitesiz olduğunu bilmeyen var mı? ben de android kullanıyorum ama samsung olmasaydı android adı daha kaliteli bir şeyi çağrıştırabilirdi. Yazan cok bilmis Apple icin pek cok parcayi Samsung uretiyor git ögren yorumla Allah akil fikir versin birazda beyin bos konusarak bir halt bildigini sananlar yokmu.

@10 Kas 2012 22:35 Apple fanatiğisiniz! Bunu kabul edin. Siz Samsung'a kalitesiz mi diyorsunuz!? Elimde Samsung Galaxy Pocket var, sizin kalitesiz dediğiniz plastikten kasası var, iki metreden yere düşürdüm, en ufak çizik yok, asıl Apple kaliteli ürün yapmayı bilsin! Videolara inanmayın, dikkat ederseniz S III ekranı yere bakacak şekilde yere atılırken iPhone 5 kenarına ya da köşesi üzerine düşecek şekilde yere atılıyor! Bu nedenle iphone kaliteli gibi görünüyor, fakat gerçek kalite, ancak ikisi de ekranı yere bakacak şekilde yere bırakılırsa anlaşılacaktır... Dahası, çoğu parçayı Samsung'un ürettiği doğrudur, ama ya fabrikasyon ve birleştirme işlemlerini kim yapıyor??? Foxconn yapıyor. Dahası da, Samsung artık Apple için sadece işlemci üretiyor. Yakında işlemcilerini de Samsung dışında bir firma üretecek. Şu anda geriye kalan parçaların hepsini başka firmalar (örneğin, ekranlarını Japan Display, Sharp gibi firmalar) üretiyor. Yani yazarın bir hatası yok.

aklı olan pinpona para vermez kalite ve ücret orantısını en iyi kullanan sony alır. teknolojiyi yaratan kendi üreten varken gidip foxconna ürettiren (I ponun ürettiği ne var ios dışında)............. vs vs.

Arkadaşlar Teknoloji Devi Samsung un Galaxy Note 2 telefonu varken bunu almak çok saçma :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play