Foxconn: Yeni iPhone'dan yeni işaret!

iPhone 5S'in çok yakınımızda olduğunu gösteren son işaret bakın kimden geldi...

Foxconn: Yeni iPhone'dan yeni işaret!

Apple'ın Asya'daki en büyük tedarikçisi olan Foxconn, durgun geçen yılbaşı sonrası dönemin geride kalmasıyla birlikte yeni işçi alımına başladı. Çin'de üretim yapan firma, Zhengzhou'da bulunan en büyük tesisine, Mart ayının son haftasından beri haftada 10.000 işçi alıyor.

Foxconn'un istihdam oranlarını elektronik piyasasında görülen dalgalanmalarla uyumlu olarak ayarladığı biliniyor. Ancak firmanın durgun geçen birkaç ayın ardından yeniden işçi almaya başlamasının tek nedeninin bu olmadığı belirtiliyor. Wall Street Journal'ın bir Foxconn yetkilisine dayandırdığı haberine göre firma, yeni iPhone'un üretimine hazırlanıyor. Üretim planlarına doğrudan erişimi olduğu belirtilen yetkiliye göre yeni iPhone'un üretimine yılın ikinci çeyreği, belki de içinde bulunduğumuz ay başlanacak.

iPhone ve iPad satışlarındaki gerileme nedeniyle gelirlerinde düşüş yaşayan Foxconn, yeni iPhone sayesinde üretimini arttırmayı umuyor. Üretimdeki artışın gelirler üzerindeki etkisinin Mayıs ayından itibaren hissedileceği belirtiliyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Saygıdeğer teknoloji seveler takip edenler ve bize sunanlar. Rica etsek bir kere de ürün çıkınca bize sadece çıktı deseniz... Fena mı olur ?

Offfffffffff iphone iphone, gına geldi artık...

@17 Nis 2013 15:44 GALAXY HABERLERİ SIKMADIYSA İPHONE HABERLERİ MOLA GİBİ GELİR

@17 Nis 2013 15:44 beğenmiyorsan kapı orada zorla tutan yok yalnız çıkarken toz kaldırma etraf pislenmesin.....

@17 Nis 2013 18:37 Seni hakaretten mahkemeye verebilirim dostum. Hazırla paracıkları...

en çok sevdiğim şey yeni gelişmeleri dergi ve forumlardan takip etmek. ama artık hakketten bıktırdılar.

haftada 10 bin kişi alıyorsalar şimdiye kadar yaklamşık 40 bin kşi eder bece bu yeni bir iphona deyil bir savaşa işaret :D bence ordu kuruyor herifler

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir